Czym zmyć hybrydę?

Staranny manicure i pedicure to konieczność dla kobiety, która chce uchodzić za zadbaną. Wiele pań dodatkowo maluje paznokcie. Do niedawna królowały tradycyjne lakiery, od jakiegoś czasu jednak temat paznokciowy zdominowany jest przez lakiery hybrydowe, do których utwardzenia potrzebna jest lampa UV.

Lakiery hybrydowe można nakładać u kosmetyczki, ale sporo kobiet nakłada je samodzielnie w domu. Na rynku dostępne są niedrogie zestawy startowe, zawierające bazę, lakier, top, specjalne płyny, czasami pilniczki i polerki do paznokci oraz lampę UV.

Panie, które nie miały do czynienia z lakierami utwardzanymi promieniami UV lub nałożyły je po raz pierwszy często martwią się, czym zmyć hybrydę i czy potrzebna jest w tym celu wizyta u kosmetyczki.
Otóż lakierów hybrydowych nie da się zmyć- lakiery te zdejmuje się po namoczeniu acetonem lub opartym na jego bazie preparatem typu „Remover”. Cały proces jest stosunkowo prosty i możemy przeprowadzić go samodzielnie w domu.

W tym celu szykujemy folię aluminiową lub specjalne klipsy do odmaczania hybryd. Kawałki waty lub wacików do twarzy nasączamy płynem z zawartością acetonu, nakładamy na paznokcie i każdy otaczamy ścisło folią aluminiową, tak aby wacik dobrze stykał się z powierzchnią paznokcia. Po ok 10 min lakier hybrydowy na naszych paznokciach powinien być już tak napęczniały i odstający, że z łatwością usuniemy go drewnianym patyczkiem lub specjalną szpatułką.
Przed nałożeniem wacików z acetonem możemy przeszlifować lekko powierzchnię topu pilniczkiem lub polerką, aby ułatwić penetrację acetonu w głąb warstwy lakieru.

A zatem czym zmyć hybrydę? Nie da się jej tak po prostu zmyć i jest to właśnie jej ogromna zaleta, bo dzięki temu kiedy na przykład znudzi nam się kolor, który właśnie mamy na paznokciach lub z jakiś przyczyn na jeden dzień chcemy mieć inny, to możemy pomalować hybrydę zwykłym lakierem, ponosić go dzień czy dwa, po czym zmyć zmywaczem bezacetonowym, a nasza hybryda pozostanie nienaruszona. Jednocześnie usunięcie jej pozostaje banalnie proste i właściwie wykonane nie uszkadza płytki paznokcia.

intelektualnie.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here