Dieta owsiana to jedna z popularniejszych i chętniej wybieranych diet. Jakie są tego przyczyny? Przede wszystkim jest prosta – nie musisz komponować trudnych, zbilansowanych posiłków oraz szukać nowych przepisów, jest też dość skuteczna, jeśli przestrzega się limitu kalorycznego. Nie jest to przesadnie trudne.
Dieta owsiana – czy można schudnąć jedząc owsiankę?
Efekty diety owsianej potrafią zadziwić. Nie ulega wątpliwości, że jest to bardzo skuteczna dieta. W ciągu miesiąca można schudnąć nawet do 10-12 kg. Liczby mówią same za siebie. Należy jednak pamiętać, że dieta owsiana jest bardzo monotonna. Jedzenie owsianki pięć razy dziennie może powodować znudzenie i sprawiać, że trudniej Ci będzie na niej wytrwać. Dieta owsiana może być również niebezpieczna dla osób, które mają jakieś problemy ze zdrowiem, zwłaszcza z układem pokarmowym. Spożywanie dużych ilości błonnika zawartego w płatkach owsianych może spowodować zaparcia i inne problemy z funkcjonowaniem układu pokarmowego. Stosując dietę owsianą musimy pamiętać o tym, aby pić bardzo duże ilości wody – uchronimy się w ten sposób przed problemami z jelitami. Nie poleca się diety owsianej osobom, które mają różnego rodzaju niedobory, zwłaszcza niedobory żelaza i witamin. Długotrwałe stosowanie diety owsianej może przyczynić się do pogorszenia sytuacji zdrowotnej pacjenta. Owszem – uda się schudnąć, zyski w tym wypadku są jednak mniejsze niż straty. Najważniejszą zasadą odchudzania jest to, aby robić to w zdrowy sposób, nie powodując spustoszenia w swoim organizmie. Dieta owsiana może w tym przypadku poważnie zaszkodzić naszemu zdrowiu. Osoby, które zdecydują się przejść na dietę owsianą powinny wziąć pod uwagę konieczność suplementacji brakujących witamin, na przykład poprzez stosowanie specjalnych preparatów.
Dieta owsiana jest jedną z lepszych i bardziej skutecznych diet, daje bardzo obiecujące efekty. Należy jedynie pamiętać, żeby pić dużo wody i stosować preparaty uzupełniające ewentualne niedobory witamin w organizmie.

gminalomianki.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here