stolarz

Stolarz to bardzo stary i ciekawy zawód, który z czasem zanika, obecnie w Polsce jest coraz mniej osób trudniących się tym zawodem.

Ile zarabia stolarz?

To zależy od kilku niezwykle ważnych czynników, które o tym decydują.
Pierwszym z nich jest wielkość firmy, ponieważ wiadomo, że czym większa firma tym większe wynagrodzenie otrzymuje stolarz.
Wiadomo, że mała firma nie będzie mogła pozwolić sobie na premie i podwyżki dla swoich stolarzy ponieważ zwyczajnie ją na to nie stać.

Niesamowicie ważny jest również oczywiście kapitał firmy, w której pracuje stolarz, bo przecież logiczne jest to, że im większy kapitał ma firma tym na większe może sobie pozwolić wynagrodzenia dla swoich pracowników.
Ważne jeśli chodzi o zarobki stolarza, jest również jego wykształcenie, które w bardzo dużym stopniu decyduje o jego zarobkach.
Jeśli mamy ukończoną szkołę zawodową na profilu stolarz to nasze zarobki będą na pewno mniejsze od zarobków osoby, która ukończyła jakąś inną wyższą szkołę od nas.

Dlatego warto pomyśleć najpierw o edukacji w kierunku tego zawodu tym bardziej jeśli wiążemy z nim swoją odległą przyszłość.
Kolejną ważną kwestią jeśli chodzi o zarobki stolarza jest jego staż pracy, czyli ile już pracuje w firmie jako stolarz.
Wiadomym jest, że jeśli mamy spore doświadczenie w zawodzie i długi staż to firma prędzej czy później nas doceni i dostaniemy premię lub podwyżkę.
Firmy dbają o swoich doświadczonych i kompetentnych pracowników, dlatego naprawdę warto się starać.

Najbardziej istotny jest region zatrudnienia, bo przecież co z tego, że mamy ukończoną odpowiednią szkołę, umiejętności oraz doświadczenie jeśli w naszej okolicy nie ma żadnych firm, w których stolarz mógł by znaleźć zatrudnienie, lub takich firm jest mało więc zarobki nie będą zbyt wysokie.
Jeśli natomiast mieszkalibyśmy w okolicy gdzie właśnie tego typu firm jest dość dużo to stawki dla stolarzy są tam dużo większe niż w miejscu gdzie takich firm jest mało.
Ogólnie średnia zarobków stolarza to około 2750 złotych więc nie jest to ani wysokie ani niskie wynagrodzenie.

Jednakże zarobki stolarza zależą także od tego jaką funkcję pełni w firmie, czyli czym się on zajmuje.

stolarz w pracy

Więc zadajmy sobie pytanie, czym zajmuje się stolarz?

W pierwszej kolejności stolarz zajmuje się składaniem elementów meblowych oraz montażem mebli.
Stolarz zajmuje się również obsługą maszyn i narzędzi stolarskich oraz czytaniem projektów.
Zajmuje się także wykonywaniem wykończeń meblowych oraz także składaniem i stawianiem konstrukcji drewnianych.

Im zadania przydzielone stolarzowi są trudniejsze i bardziej odpowiedzialne tym jego zarobki są oczywiście również dużo większe.
Stolarz może również wytwarzać meble i inne konstrukcje drewniane na własną rękę, wtedy wówczas o wiele więcej zależy od niego samego,
jego zarobki zależały by wtedy od tego ile mebli i konstrukcji wykona oraz od niezwykle ważnego czynnika jakim jest rynek zbytu.
Wielu stolarzy decyduje się na pracę na własną rękę ponieważ twierdzą, że taka praca jest dużo bardziej opłacalna, a ich zarobki bardzo dużo wzrosły.

Jeśli chcemy legalnie działać na własną rękę należy jednak zarejestrować naszą działalność, ponieważ jeśli tego nie zrobimy możemy mieć spore kłopoty z prawem.
Wielu stolarzy wyjeżdża również na zachód w celu zarabiania jako stolarz dużo większych pieniędzy, widomym jest to, że na zachodzie możemy zarobić dużo większe pieniądze w takim właśnie zawodzie jakim jest stolarz.

ile zarabia stolarz

W poszukiwaniu większych zarobków w tym zawodzie możemy wyjechać do Niemczech, Francji, Hiszpanii czy chociażby do Wielkiej Brytanii gdzie zarobki w zawodzie stolarz są naprawdę dużo większe niż w Polsce dzięki takiemu wyjazdowi możemy zarobić niebagatelne pieniądze, które możemy zainwestować w Polsce w swoją własną działalność właśnie w tym zawodzie.

Jednak zanim zdecydujemy się na wyjazd za granicę w poszukiwaniu lepszych zarobków jako stolarz to dobrym pomysłem jest zdobycie niezbędnego doświadczenia w zawodzie w swoim kraju.
Dobrze by było również pod uczyć się trochę danego języka lub chociażby znać podstawy języka angielskiego ponieważ jeśli nie będziemy wstanie dogadać się z pracodawcą to nasze szanse jeśli chodzi o zdobycie tam pracy drastycznie zmaleją, więc dobrze jest zwrócić na to uwagę.

Podsumowując zarobki stolarza zależą od wielu czynników takich jak doświadczenie, region zatrudnienia, wykształcenie oraz wielkość i kapitał firmy, w której pracujemy.
Mając na uwadze te wszystkie wymienione wcześniej czynniki możemy się domyśleć mniej więcej jakie będziemy otrzymywać wynagrodzenie, jednak pamiętajmy, że średnie wynagrodzenie stolarza to około 1750 złotych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here