Czasami bywa tak, że rozumiemy się z kimś bez słów, a czasami bywa tak, że można z kimś rozmawiać cały dzień, ale i tak nie możemy się porozumieć. Właśnie tak wygląda komunikacja międzyludzka. Jeśli rozmawiamy w podobnym języku i mamy podobne zainteresowania i poglądy to można na rozmowach spędzić całe dnie i nigdy nie będzie nam mało. Właśnie, dlatego powinniśmy się dobierać w taki sposób żeby nie rodziły się konflikty podczas rozmów.

Z drugiej strony, jeśli nie mamy po drugiej stronie o innych poglądach to nigdy się niczego nie nauczymy. Czasami jest to bardzo dobra lekcja i warto byłoby się jej podjąć. Do komunikacji międzyludzkiej można również zaliczyć media. Niestety w ostanich latach media wykorzystywane są bardziej do manipulacji niż do przekazywania rzetelnych informacji. Zauważmy, że jeśli ktoś popiera partie rządzącą to nie ogląda innej stacji niż państwowa.
Tam nie ma nic ciekawego, tam jest sama propaganda, ale druga strona, czyli niepopierający rządzących nie oglądają ich telewizji. Dlaczego? Bo tam jest sama propaganda. Obie strony oczywiście są w błędzie, bo żadna z telewizji nie przedstawia informacji w taki sposób jak to wygląda naprawdę. Trzeba poszerzać swoje horyzonty trzeba rozmawiać z innymi osobami, czasami takimi, które nie są związane ze światem polityki.
W ten sposób można dowidzieć się o wiele więcej ciekawych wiadomości, które na swój sposób będziemy mogli wykorzystać. Tak właśnie powinna wyglądać komunikacja.

Komunikowanie się z innymi

Nie wszyscy potrafią rozmawiać. Można spotkać takie osoby, które byle, jakiej osobie, którą właśnie spotkały opowiedzą o swoim życiu. Po pięciu minutach wiemy ile ma dzieci, że mąż jest niedobry i że mają kredyty.
Takie otwarcie ma swoje zalety, ale my nie zawsze chcemy tego słuchać. My sami nie mówimy często nic, dlatego taka osoba nie wie, co ma wtedy powiedzieć. Myślała, że otworzymy się przed nią i wszystko będzie pięknie, ale my nie czujemy takiej potrzeby. Możemy się otwierać, ale przed kimś, kogo znamy i mu ufamy. Jeśli chcemy się wygadać i wyżalić to wolimy wybrać Internet.
Tam jesteśmy anonimowi i bez problemów można znaleźć kogoś, kto nas wesprze, a może nawet coś ciekawego nam doradzi? Rozmowa powinna opierać się o ciekawe tematy, ale i ciekawe argumenty.
Nie powtarzajmy tego samego, co wszyscy. Miejmy swoje zdanie, co w dzisiejszych czasach jest rzadkością. Najczęściej mówimy to, co inni nam powiedzieli albo to, co przeczytaliśmy w Internecie albo w telewizji. To złe rozwiązanie, dlatego trzeba go unikać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here