Kuchnia japońska – co warto wiedzieć na ten temat

W życiu nie warto ograniczać się jedynie do rodzimej kuchni. Na świecie jest bowiem tyle jej odmian, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Jedną z kuchni, którą możemy polecić Polakom, jest kuchnia japońska. Co warto wiedzieć na jej temat?

Kuchnia japońska – co ją wyróżnia?

Polskę i Japonię dzieli naprawdę wiele. To dwie całkowicie odmienne kultury, co widać praktycznie na każdej płaszczyźnie. Jedną z nich jest także kuchnia. Japończycy uwielbiają owoce morza, świeże ryby i warzywa. Tak złożona dieta jest bardzo zdrowa, nie dziwi więc fakt, że mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni podaje się jako przykład długowieczności czy szczupłej sylwetki. Kuchnia japońska wykorzystuje poza tym ryż i soję. Ten pierwszy służy do przygotowywania sushi, drugi jest składnikiem tofu czy pasty miso. Sushi ma w Japonii długą tradycję. Zanim stało się szybką przekąską tokijczyków, określano tym mianem sposób konserwacji ryb i owoców morza. Dziś sushi jest znane i spożywane na całym świecie.

Kuchnia japońska – co można zjeść w Polsce?

W naszym kraju azjatyckie smaki stają się coraz bardziej popularne. W supermarketach i dyskontach możemy znaleźć składniki pozwalające nam przygotować domowe sushi czy ramen. Ta druga potrawa to nic innego jak gęsty rosół z pszennym makaronem i wieloma dodatkami. Możemy je dobierać wedle własnego uznania. Najczęściej są to gotowane jajka, warzywa i grzyby. Jeśli nie chcemy robić tego sami, możemy udać się do restauracji oferującej prawdziwą kuchnię japońską. Jedną z nich znajdziesz tutaj https://nabe.pl/pl/. Wybierając taki lokal warto zwrócić uwagę na ich menu czy wystrój. Im karta dań jest krótsza, tym lepiej. Niektóre restauracje z kuchnią japońską mają zmienne menu, by nieustannie zaskakiwać klientów swoją ofertą. Wystrój lokalu także ma ogromne znaczenie. Pozwala bowiem poczuć się tak, jakbyśmy rzeczywiście znajdowali się w Japonii. Kuchnia japońska to stworzyła potrawy, które warto włączyć do naszej diety. Nie tylko urozmaicą nam posiłki, ale wpłyną korzystnie na nasz organizm.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here