bez jedzenia

Chcesz schudnąć. Już od dłuższego czasu z wielką niechęcią patrzysz na siebie w lustrze i masz tego po prostu serdecznie dość. Wstydzisz się swojego ciała i ukrywasz je codziennie pod grubymi warstwami ciężkich ubrań. Nie pokazujesz się w sukienkach, nie nosisz żadnych spódnic, byleby tylko nie odkryć przed innymi swoich pulchniejszych i większych nóżek. Myśląc jednak o czekających cię wakacjach, marzysz o tym, by chociaż raz w życiu móc ze spokojem na duszy założyć na siebie obcisły strój kąpielowy i pokazać się wszystkim pozostałym plażowiczom.

Chcesz wreszcie odczuwać pełną radość życia

Popracować nad swoją samooceną, czuć się dobrze w swoim ciele i zakładać na siebie to wszystko, co ci się tylko żywnie podoba. Jako że jednak już chyba tysiące razy przechodziłaś na rozmaite diety i nic ci one nie dały, tym razem postanowiłaś przetestować bardziej radykalne rozwiązanie. Skoro na diecie tysiąca kalorii bądź diecie kopenhaskiej i tak musiałaś sobie wszystkiego odmawiać, równie dobrze możesz zupełnie niczego nie jeść.

Ile można wytrzymać bez jedzenia?

Na pewno myślisz sobie, że dosyć długo, skoro tak wiele osób przechodzi na głodówki i wytrzymuje na nich nieraz i kilka długich tygodni. Nie jedząc nic, nie jesteś w stanie przytyć, dlatego uważasz, że jest to świetny sposób na szybkie i efektywne schudnięcie. Ale czy na pewno?

Wizja błyskawicznego zrzucenia kilku czy kilkunastu kilogramów potrafi być naprawdę kusząca. Skoro już od wielu lat nie potrafisz poradzić sobie ze swoją nadwagą, na pewno jesteś na tyle zdesperowana, że oddałabyś dosłownie wszystko, aby raz na zawsze usunąć ze swojego ciała całą zbędną tkankę tłuszczową. Spokojnie położyłabyś się nawet na stole operacyjnym, ale niestety nie stać się na skorzystanie z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Pamiętaj jednak, że głodówka nigdy nie była, nie jest i nie będzie dobrym sposobem na schudnięcie.

je frytki

Nawet jeśli jakimś cudem na niej wytrwasz, przyniesie ci to więcej szkód niż pożytku. Nie dostarczając swojemu organizmowi żadnych kalorii, zaczynasz go po prostu torturować. Tracisz wszystkie swoje zapasy energetyczne. Czujesz się słaba, bezsilna. Nie masz ochoty na pracę, naukę, ćwiczenia czy nawet spotkania ze znajomymi. Stajesz się ostatecznie tak słaba i wycieńczona, że zdarzają ci się epizodyczne omdlenia lub poważniejsze zasłabnięcia. Taka głodówka jest po prostu męczarnią dla twojego organizmu, zwłaszcza jeśli przeprowadzasz ją sama i w jej trakcie nie kontrolujesz stanu swojego zdrowia.

A ile można wytrzymać bez jedzenia?

Niektórzy twierdzą, że wyłącznie tydzień, inni z kolei że przynajmniej kilka takich tygodni. Są też na świecie prawdziwi miłośnicy głodówek, którzy wytrzymują na nich (przynajmniej w teorii) długie miesiące. Nie da się oczywiście tego udowodnić i sami lekarze uznają te wypowiedzi za czyste oszustwa. Żaden organizm nie jest bowiem przystosowany do przeżycia bez jedzenia i prędzej czy później zaczyna sam się zjadać, szukając gdzieś dodatkowego źródła energii. Nawet jeśli nie jesz żadnych produktów przez kilka dni, twój organizm zaczyna pobierać siłę z twojej tkanki mięśniowej.

Tracisz mięśnie, a przez to twoje ciało wygląda jeszcze gorzej – skóra staje się obwisła, a pomarańczowa skórka mocno się na niej uwidacznia. Pogarsza się również twój wygląd zewnętrzny. Włosy zaczynają coraz mocniej wypadać i robią się oklapnięte, a paznokcie bez przerwy się łamią i rozdwajają. Skóra przybiera szarego odcieniu, a twoje oczy są wiecznie podkrążone. Na pewno o takim wyglądzie w żadnym wypadku nie marzysz, dlatego nie powinnaś przechodzić na żadne głodówki.

ile można wytrzymać bez jedzenia

Oczywiście głodówka sama w sobie nie jest aż tak zła jak ją malują, jednakże sprawdza się jedynie w momencie, gdy ma za zadanie uporać się z jakąś konkretną chorobą lub wspomóc jej leczenie. W takich sytuacjach zawsze przeprowadza się ją pod stałą kontrolą lekarza. To on może zalecić pacjentowi lub choremu przejście na głodówkę, wcześniej go do niego odpowiednio przygotowując i ustalając od samego początku, ile będzie ona trwać i jak powinna wyglądać.

Jeżeli ty natomiast chcesz po prostu schudnąć, nie musisz całkowicie rezygnować z jedzenia. Nawet jeśli twoje ostatnie diety okazywały się totalnymi porażkami, tym razem możesz zastosować inną i zawsze świetnie działającą metodę. Oprzyj ją na liczeniu kalorii. Sprawdź, ile musisz ich jeść, by chudnąć i trzymaj się określonej wartości – każdego dnia! Jeżeli w taki sposób przeprowadzisz swoje odchudzanie, na pewno raz na zawsze zadbasz o swój wygląd zewnętrzny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here