Przeszczep włosów - jaką metodę wybrać

Wielu mężczyzn ma kompleksy z powodu wypadających włosów. Bardzo często, gdy na poduszce pojawia się coraz więcej włosów zaczynają oni reagować i stosują różnego rodzaju odżywki, kosmetyki, a nawet kremy. Warto jednak wiedzieć, że takie metody nie są skuteczne, gdyż za wypadanie włosów w dużej mierze odpowiadają geny. Zatem jedyną skuteczną metodą walki z łysieniem jest przeszczep włosów.

Przeszczep włosów – procedury

Lekarz od włosów najpierw bada pacjenta i dopiero po przeprowadzeniu specjalistycznych badań może wydać zgodę na przeszczep włosów. Osoby chorujące na cukrzycę czy też silne nadciśnienie bądź choroby serca mogą nie zostać zakwalifikowani do tej procedury. Lekarz od włosów doradzi także pacjentowi najlepszą i najskuteczniejszą w jego przypadku metodę przeszczepu włosów. Warto także wiedzieć, że na przeszczep włosów mogą zdecydować się nie tylko kobiety czy mężczyźni, którzy cierpią na łysienie androgeniczne, ale także chorzy którzy utracili włosy wskutek intensywnego leczenia, a także wskutek wypadku czy też blizn. Również w ich przypadku transplantacja włosów może być niezwykle skuteczna i przynosić zaskakująco dobre efekty.

Przeszczep włosów metodą FUE

Jedną z bardziej popularnych metod przeszczepu włosów jest metoda FUE. Polega ona na pobieraniu pojedynczych mieszków włosowych. Tutaj konieczne jest zastosowanie specjalnych narzędzi, tj. sztanca. Niewątpliwą zaletą tej metody jest to, że blizny są mikroskopijne, zatem niewidzialne gołym okiem. Następnie mieszki włosowe, które zostały pobrane z miejsca dawczego są nanoszone w miejscu ubytków. Jednak ta metoda ma też swoje wady, gdyż jest bardzo czasochłonna, a także może dojść do bardzo łatwego uszkodzenia mechanicznego przeszczepianych mieszków włosowych. Swego rodzaju unowocześnieniem tej metody jest metoda S.A.F.E.R dzięki której czas transplantacji zdecydowanie się skraca przez zastosowanie podciśnienia.

Przeszczep włosów – cena

Przeszczep włosów cena w dużej mierze zależy od kliniki, w jakiej zostanie on przeprowadzony, jak i metody. Na ogół oscyluje na poziomie 3,5- 4 tys. gdyż wymaga zastosowania najnowocześniejszej technologii. Warto także zwrócić uwagę na opinie pacjentów i wybrać taką , która cieszy się uznaniem, a nie niską ceną. Bardzo często przeszczep włosów cena świadczy o jakości.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.drturowski.pl/pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here