W czasach współczesnych problem niepłodności rośnie. Dotyka on coraz większej liczby par, a kłopoty z zajściem w ciążę mają nawet młode kobiety. Zgodnie z medyczną terminologią o niepłodności mówi się wtedy, gdy pomimo regularnych stosunków płciowych przez okres roku nie dochodzi do zapłodnienia.

Badania diagnostyczne na niepłodność dla niej i dla niego.
Przyczyn niepłodności należy szukać zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Są one różne, dlatego badania diagnostyczne powinny obejmować swoim zasięgiem zarówno układ hormonalny, jak i płciowy. U kobiet przeprowadza się testy hormonalne, aby skontrolować poziom hormonów. Dodatkowo sprawdza się drożność jajników oraz dokonuje oceny śluzu szyjkowego.
Z kolei u mężczyzn najważniejsze jest badanie nasienia, które dostarczy informacji dotyczących jego cech i pozwoli ocenić żywotność plemników.
Niepłodność jest poważnym problemem, prowadzącym nieraz do nieporozumień w związkach, ogromnych stresów, a nawet rozstań.

Na czym polega syndrom złamanego serca?
Skutkiem silnych napięć emocjonalnych i nadmiernego stresu może być właśnie ta kobieca choroba, zwana też kardiomiopatią. Jest to niewydolność serca, której konsekwencje na szczęście nie są tak poważne, jak w przypadku zawału, choć objawy bardzo go przypominają, np. ból w klatce piersiowej i charakterystyczny brak tchu.

Jak widać skutki stresu są różne, należy do nich nawet jeden z rodzajów pokrzywki, tj. pokrzywka cholinergiczna.
Rodzaje pokrzywek, poza wymienioną, to: pokrzywka ostra, przewlekła, idiopatyczna, kontaktowa, poaspirynowa, na tle pokarmowym oraz pokrzywka typu choroby posurowiczej. W przypadku wielu rodzajów tej choroby, głównym elementem leczenia jest podawanie leków przeciwhistaminowych.

parafia-internetowa.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here