Kerkouane to jedno z tych miejsc, którego zwiedzenie jest jedną z większych atrakcji dla miłośników historii odwiedzających Afrykę. Tunezja może się tu pochwalić wspaniałą historią, a magie tego miejsca docenić powinien każdy turysta. Ta punicka osada to wspaniałe otoczenie oraz bliskość przylądka Bon, na terenie którego biura podróży tak chętnie organizują wczasy. Wycieczki po tej części Tunezji mogą się jednak okazać wielką atrakcją i dla tych, dla których nie liczą się walory wypoczynkowe, lecz właśnie najcenniejsze pamiątki z dawnych czasów. Co można zobaczyć w czasie wycieczki po terenie tej dawnej osady punickiej?
W pięknym otoczeniu czekają na turystów pozostałości osady, pamiętającej okres punicki. Osada ta ma ogromną wartość, o czym zresztą najlepiej świadczyć może wpisanie jej na listę UNESCO. Wpis ten sprawił, że wycieczki jeszcze chętniej odwiedzają to miejsce. Warto. Osada, której historia sięga VI wieku p. n.e. zachwyca ruinami, dzięki którym można wyobrazić sobie wygląd miasta w dawnych czasach. Wiele ciekawych informacji na temat osady oraz życia codziennego jej dawnych mieszkańców można też zdobyć w tutejszym muzeum. Jego zwiedzenie to kolejna ciekawa propozycja, dzięki której wczasy w Tunezji staną się jeszcze ciekawszym doświadczeniem.
Wycieczki do Kerkouane to jedna z ciekawszych propozycji, którymi kuszą lokalne biura podróży. Tu każdy z nas może się przekonać, że Tunezja jest krajem o wspaniałej historii, której odkrywanie dla każdego gościa może się okazać fascynującą przygodą.

gminachorzele.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSiła w paznokciach
Następny artykułZaproszenia komunijne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here