Walka ze stresem

Ważny egzamin, rozmowa, czy jakakolwiek inna zmiana – stres w naszym życiu to niestety codzienność. Coraz częściej. Każdy z nas radzi sobie z nim inaczej, chociaż są sprawdzone sposoby na to, jak poradzić sobie ze stresem.

Przede wszystkim należy zastanowić się, dlaczego się stresujemy i czy możemy sobie z nim poradzić. Oczywiście, że możemy, wystarczy kilka dobrych i sprawdzonych porad. Na początek musimy sobie odpowiedzieć: dlaczego się naprawdę stresujemy? Przecież to i tak minie, jeśli czeka nas ważny egzamin, to musimy sobie powiedzieć, że przecież jesteśmy dobrze przygotowani, a denerwowanie się nic nam nie pomoże, a tylko może nam zaszkodzić. Przed tym ważnym dniem idźmy na długi spacer, zjedzmy ulubione danie, posłuchajmy muzyki, która nas uspokaja, również dobrym i sprawdzonym sposobem jest obejrzenie komedii, którą można zobaczyć z przyjaciółmi, czy rodziną. Jeżeli stresujemy się czymś innym, to może warto sobie wypisać na kartce, co moglibyśmy zrobić, aby przestać się tak denerwować. Co jest powodem tego, że drżą nam ręce i bije szybciej serce. Opisać swój problem i odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy na pewno jest wart tego, żebyśmy się tak stresowali? Przecież i tak wybrniemy z tego dobrze, poradzimy sobie, więc czemu się tak denerwować? Niestety bardzo często potrafimy wyolbrzymiać cały problem i doprowadzić do takiego stanu, w którym naprawdę przestajemy wierzyć, ze nam się uda, bo stres po prostu nas zjadł. Ale i z tym możemy sobie poradzić. Nie można patrzeć tylko w tym jednym kierunku – nieudania się. Zawsze jest jeszcze ta lepsza strona, która nam mówi, że na pewno wszystko się uda i niepotrzebnie się denerwujemy.

Ze stresem naprawdę można sobie poradzić. Jeśli nie wiemy, w jaki sposób, to zróbmy coś, co sprawia nam radość i dzięki czemu zapominamy o złych i trudnych dla nas momentach. Musimy w siebie wierzyć, nie słuchać ludzi, którzy mają na nas zły wpływ i patrzeć na kolejny dzień z nadzieją i radością. Wtedy stres będzie omijał nas z daleka, a my poradzimy sobie ze wszystkim.

www.stazmalzenski.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLibido
Następny artykułJak wybudować dom w minecrafcie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here