Jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce, a wycieczki po jego terenie mogą każdemu z nas dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Wrocław to piękne budowle i cenne zabytki, przy czym największym ich skupiskiem jest Stare Miasto. Na jakie atrakcje warto tu zwrócić szczególną uwagę?
Stare Miasto to przede wszystkim rynek – jeden z największych i najpiękniejszych w Polsce. Jakimi zabytkami zachwyca tu Wrocław? Rynek to przede wszystkim późnogotycki ratusz z okazałą 66-metrową wieżą, słynną Piwnicą Świdnicką oraz placówką muzealną, pozwalającą nam lepiej poznać dzieje tego miasta. Rynek otaczają również wspaniałe kamienice, ufundowane przed wiekami przez zamożnych patrycjuszy. Starannie odnowione po wojnie, stanowią ważną i niezwykle zróżnicowaną grupę zabytków. Kamienica Siedmiu Elektorów, Jaś i Małgosia, słynny handlowy z początków XX wieku – oto atrakcje, z jakimi można się tu spotkać. Wrocławskim rynkiem zainteresowały się też krasnale, które w ciekawy sposób opowiadają nam o historii Wrocławia. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę w czasie pobytu na rynku? Kopia pręgierza z XV wieku, pomnik hrabiego Fredry oraz charakterystyczna fontanna – oto atrakcje, dzięki którym wrocławski rynek nabiera wyjątkowego charakteru.
Turyści, którzy znajdą tanie noclegi w rejonie wrocławskiej starówki, z pewnością nudzić się nie będą. W rejonie rynku czekają przecież na zwiedzających wspaniałe zabytki, obok których nie można przejść obojętnie.

quality-hotels.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here