Wycieczka do czeskiej Pragi - zalety

Zwiedzanie europejskich stolic to doskonała przygoda i wspaniałe przeżycie dla osób uwielbiających podróże i odkrywanie nowych zakątków kontynentu. Paryż, Madryt, Londyn, Rzym – to powszechnie znane miasta, których nie trzeba specjalnie przestawiać. Każdego roku przyciągają one miliony turystów z całego świata. Należy jednak podkreślić, że coraz większym zainteresowaniem podróżników cieszy się również Praga – wycieczki do stolicy Czech stają się prawdziwym hitem. Wiele osób postanawia zobaczyć na własne oczy to przepiękne, malownicze miasto, słynące z wielu zabytków, cudownej architektury i niesamowitego klimatu. Pod tym względem stolica ta porównywana jest nawet do samego Rzymu.

Sporo osób podkreśla atuty miasta, jakim jest Praga – wycieczki w to miejsce stają się niezapomnianym przeżyciem i sprawiają, że chce się do niego wracać kolejny raz. Co można tu zobaczyć? Atrakcji turystycznych nie brakuje – do obejrzenia jest m.in Stary Rynek, Nowe Miasto, słynna żydowska dzielnica Josofov z synagogą i cmentarzem, katedra św. Wita, Hradczan, Mala Strana, a także przepiękne wzgórza. Oczywiście będąc w Pradze nie można pominąć jednego z najbardziej charakterystycznych i najpopularniejszych miejsc, czyli Mostu Karola. Spacer po deptaku to także okazja na obejrzenie niepowtarzalnej galerii kamiennych rzeźb. Miłośnicy sztuki mogą zajrzeć też do Muzeum, Galerii czy Teatru Narodowego. Co ważne – piękno Pragi zachwyca nie tylko w sezonie letnim. Miasto to prezentuje się imponująco w zasadzie przez wszystkie miesiące roku. Dobrym pomysłem jest zatem skorzystanie z jej uroków nie tylko podczas wakacji, ale również zimą. Wiele osób wybiera więc ten kierunek podczas planowania ferii czy dni wolnych w okolicy świąt i Nowego Roku.

Na pewno jest jeszcze kilka przyczyn tego, jak bardzo popularna jest dziś Praga – wycieczki do stolicy Czech są dla bardzo wielu osób dogodnym rejonem pod względem dotarcia na miejsce. Polacy mają szczególne szczęście – kraj ten jest przecież naszym sąsiadem, zatem odległość i czas dojazdu są naprawdę bardzo dużą zaletą. Dziś nie ma najmniejszego problemu, by odwiedzić miasto takie, jak Praga – wycieczki organizowane są zarówno przez biura podróży, jak i przez prywatne osoby. Bez większego trudu można więc samemu zaplanować i wybrać się, np. własnym samochodem, autobusem czy pociągiem, do stolicy Czech. Wystarczy do tego wolny weekend – w 2 czy 3 dni można zobaczyć całkiem sporo. Chcąc jednak lepiej zapoznać się z pięknem Pragi, najlepiej zarezerwować sobie nieco więcej czasu.

Każdy, kto choć raz odwiedził to miejsce, podkreśla wyraźnie, jak wyjątkowym miejscem jest Praga – wycieczki do tego miasta to moc wrażeń, a przy okazji opcja, która nie obciąża szczególnie portfela. Oczywiście trzeba przygotować się na konieczność opłaty noclegu, biletów komunikacji miejskiej, wejściówek do rozmaitych atrakcji, jak również smakowania lokalnych potraw i napojów w licznych restauracjach. Mimo wszystko wydatek ten nie jest tak duży, gdy porówna się go z wizytą w Paryżu, Rzymie czy Londynie.

fabrykapodroznika.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here