Kurierzy często skarżą się na osoby, które przesyłają paczki za pomocą firm kurierskich a nie potrafią jej prawidłowo zapakować. W czasie podróży oraz przepakowywania paczka może ulec zniszczeniu a materiał w który jest pakowana może się rozerwać w konsekwencji czego nasze przedmioty w czasie transportu ulegają uszkodzeniu lub totalnemu zniszczeniu. W co w takim razie zapakować przesyłkę by nie spotkały nas przykre niespodzianki.

Na rynku można zakupić wiele rożnych materiałów których zadaniem jest zabezpieczenie naszych rzeczy w czasie transportu by dotarły w wyznaczone miejsce bez żadnego uszkodzenia. Można w nie zapakować wszystkie przedmioty a nawet te o niestandardowych wymiarach. Używane są nie tylko przy pakowaniu przesyłki kurierskiej ale także przy przeprowadzkach czy konserwacji długo nie używanych przez nas rzeczy. A w głównej mierze będzie to:

Folia pęcherzykowa – czyli folia która w całości pokryta jest bąbelkami powietrza. Dzięki temu powietrze które się tam znajduje skutecznie amortyzuje nasze przedmioty od innych. Również w czasie transportu pozwala to na o wiele bezpieczniejsze przewożenie niż inne materiały pakowe. Jednak nie powinna być ona używana do pakowania ciężkich przedmiotów a jeśli już zdecydujemy się na zabezpieczanie folia bąbelkową powinniśmy zwrócić uwagę w szczególności na krawędzie i wszystkie rogi naszego przedmiotu.

Papier pakowy – bardzo często używany przez firmy przeprowadzkowe jednak jest on najmniej skuteczny. Zalecany jest jedynie do pakowania takich rzeczy jak szklanki czy porcelana by w czasie transportu nie powodować niepotrzebnych zarysowań. Jednak nie daje nam on takiej gwarancji w porównaniu z folią bąbelkową głównie z tego powodu że nie posiada on zdolności amortyzacyjnych. Często jest też używany jako wypełniacz pustej przestrzeni paczki.

W pakowaniu przesyłek również bardzo ważną kwestią jest wypełnienie pustego miejsca. Jednak stając przez wyborem materiału którym go wypełnimy musimy liczyć się z tym że waga przesyłki może wzrosnąć a to wiąże się z większym kosztem. Dlatego najlepiej zastosować wypełnienie polietylenowe najczęściej wykorzystywane do tego rodzaju opakowań dzięki niemu możemy być pewni że przesyłane przez nas przedmioty nie ulegną zniszczeniu ponieważ materiał ten będzie skutecznie amortyzował ewentualne obciążenia.

Dodatkowo warto wybrać mocne i nigdy nie używane pudełko do którego będziemy mogli zapakować przesyłkę a w czasie podnoszenia nie ulegnie ona zniszczeniu. Również podczas jej przewożenia będziemy pewni że zastosowana amortyzacja skutecznie ochroni nasze najdelikatniejsze przedmioty przed uciskiem. Dzięki temu również usługi kurierskie będą wykonane prawidłowo, pracownicy firmy kurierskiej nie będą mieli problemu z jej dostarczeniem a nas przy odbiorze nie spotka przykra niespodzianka.

klinikafinansowa.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZaproszenia komunijne
Następny artykułPrezent dla dziecka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here