Stare ludowe przysłowie głosi, iż ,,Jesteś tym, co jesz””. Nie należy go co prawda interpretować dosłownie, jednakże sprawą oczywistą jest fakt, jako że dobrze zbilansowana i bogata w witaminy dieta, złożona z mało przetworzonego jedzenia jest dużo lepsza dla naszego samopoczucia, niż faszerowanie się śmieciowym, ociekającym niezdrowym tłuszczem jedzeniem.
Jeśli zależy nam na dobrej sylwetce, powinniśmy rozważyć, czy nie warto byłoby zacząć spożywać różnej jakości odchudzające jedzenie. Zdecydowanie lepsze dla naszego zdrowia będą warzywa, owoce oraz popularne ostatnio koktajle, do przygotowania których możemy użyć czego tylko zapragniemy, pszenne pieczywo zastąpimy chociażby razowym, a makaron – kaszami (szczególnie popularna wśród fanów zdrowego żywienia jest kasza jaglana – właściwości lecznicze i wartości odżywcze tejże kaszy są wręcz nieocenione), a tłuste mięso wołowe i wieprzowe zastąpimy chociażby chudym mięsem drobiowym.
Szczególnie wartościowe z punktu widzenia zdrowej sylwetki będzie przerzucenie się z mięsa smażonego na przygotowywane na parze, bądź też pieczone – jednakże, jeśli gustujemy w smażonym mięsie i na niedzielnym obiedzie u Babci nie umiemy sobie odmówić tłustego schabowego, warto chociaż rozważyć smażenie mięs na dobrej jakości tłuszczu. W tym celu, warto przeczytać ranking tłuszczów do smażenia. Szczególną popularnością cieszy się ostatnimi czasy olej kokosowy. Nie jest on szczególnie drogi, a jedzenie przygotowane na nim jest naprawdę smaczne. Od dłuższego czasu gości on w mojej kuchni i serdecznie polecam go każdemu.

portucale.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here