Zapalenie krtani to schorzenie powoduje wiele nieprzyjemnych objawów. Pieczenie, drapanie i ból gardła mogą powodować znaczny dyskomfort. Zapalenie krtani to choroba przewlekła często powtarzająca się na przestrzeni lat. Jej leczenie jest trudne, jednak nie niemożliwe.

Uporczywe przewlekłe zapalenie krtani można wyleczyć za pomocą regularnego picia siemienia lnianego połączonego z makiem. Kuracja taka musi być jednak długa – dwa razy w miesiącu, z zastosowaniem dwutygodniowej przerwy. Po tym czasie samodzielnie możemy ocenić czy przynosi ona efekt i czy już możemy ją przerwać.

Leczniczą mieszaninę z siemienia lnianego przygotowujemy poprzez wymieszanie łyżki stołowej siemienia z pół litrem ciepłej, przegotowanej wody i pozostawić przez okres nocy pod przykryciem. Następnie rano gotujemy siemię z wodą na małym ogniu aż do powstania zawiesiny. Przykrywamy garnek i po 10 minutach przecedzamy. Do odlanej części płynu dolewamy taką samą ilość ciepłego, przegotowanego mleka. Napój musimy spożywać świeży, konieczne jest zatem przygotowywanie go codziennie. Pijemy go przez cały dzień, co pomoże nam łagodzić ból krtani, tchawicy i przełyku. Unikajmy przy tym jednocześnie zimnych pokarmów.

delite.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here