Zarabianie na blogu na reklamach

Założenie własnego bloga jest bardzo łatwym zadaniem. Każdego dnia wiele osób zostaje skuszona tym, by dzielić się z innymi ludźmi swoją pasją, wiedzą lub po prostu relacją ze swojego życia. Spora część tych osób zastanawia się także jak zarabiać na blogu. Nie można bowiem ukryć, że coraz więcej blogerów przyznaje się do tego, że blog stał się ich miejscem pracy i sposobem na życie. Któż by nie chciał takiego życia?

Pierwszym, co przychodzi do głowy, gdy chodzi o zarabianie na blogowaniu, jest oczywiście umieszczenie na stronie reklam. I jest to dość dobry pomysł. Zazwyczaj nie wymaga to żadnej wiedzy ani nadmiernego wysiłku. Istnieje co najmniej kilka dużych sieci reklamowych, które oferują blogerom taką formę współpracy. Nie wymaga się podpisywania żadnych umów. Jedyne co trzeba zrobić, aby zacząć zarabiać, jest zarejestrowanie się na stronie i pobranie specjalnego kodu. Kod ten należy umieścić na stronie w miejscu, gdzie reklama ma się wyświetlać. I tyle. Można liczyć zyski. Te mogą być różne i bardzo duże znaczenie ma tutaj liczba użytkowników odwiedzających stronę każdego dnia. Im jest ich więcej, tym większe zarobki można osiągnąć. Jest to klasyczny efekt skali. Niemniej jednak sposób ten daje gwarancję osiągania przynajmniej minimalnych zysków każdego miesiąca. Dochód niski, ale regularny. Cena za każde kliknięcie reklamy waha się od kilku groszy do maksymalnie kilku złotych. Analizując statystyki bloga z poprzednich miesięcy, łatwo można przewidzieć, o ile zwiększą się zarobki, kiedy zwiększy się liczbę wizyt na stronie o określoną wartość.

Minusem tej metody jest to, że niestety spora część osób nie lubi reklam, które wyświetlane są na wielu stronach internetowych. Dlatego też w swoich przeglądarkach instalują różnego rodzaju wtyczki, których zadaniem jest blokowanie reklam. To sprawia, że zarabianie na blogu poprzez wyświetlanie reklam może stawać się jeszcze mniej opłacalne, niż jest w tej chwili. Dlatego nie można opierać się tylko na tym, ale trzeba szukać innych źródeł.

bloggers.tips/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here