Znalezienie wspólnych tematów do rozmowy jest bardzo ważne. Trzeba wiedzieć, co interesuje drugą osobę, a wtedy o wiele lepiej się dopasujemy. Ze znalezieniem odpowiedniego tematów mają łatwiej te osoby, które mają wszechstronną wiedzę. Wtedy wiemy, że rozmówca jest nami zainteresowany. Jeśli interesujemy się rowerami i wycieczkami i trafimy po drugiej stronie na kogoś, kto również się interesuje tym samym to można rozmawiać godzinami.

Nigdy nam się tematy nie będą kończyć, a mało tego można będzie pojechać na wspólne wycieczki. Właśnie o to przecież chodzi żeby jedną i drugą stronę interesowały poruszane tematy. Wtedy będziemy zadowoleni i właśnie na tym nam przecież zależy. Jeśli chłopak interesuje się samochodami albo komputerami to ma o wiele łatwiej znaleźć innego chłopaka, z którym o tym będzie rozmawiał. Sytuacja się jednak zmienia, jeśli mamy tymi tematami zainteresować dziewczynę.

Trudno będzie nam taką znaleźć, dlatego nie łudźmy się, że nam się to uda. To jedna dziewczyna na milion, dlatego na pewno taka jest już zajęta. Inaczej rozmawiamy i wybieramy tematy rozmowy wtedy, kiedy siadamy z dziadkami czy rodzicami, a inaczej z kolegami. Trzeba się dostosować do rozmówcy, a wtedy nie będziemy dla niego nudni. Rozmawiając warto również słuchać, co druga osoba mówi. Wtedy taka rozmowa ma sens i na pewno wiele z nich zapamiętamy. Można ciekawe tematy znaleźć w Internecie. Nie trzeba wszystkiego kopiować słowo w słowo, ale kto wie może akurat coś nam przyjdzie do głowy i będziemy mogli być jeszcze ciekawszymi rozmówcami.

Szukamy ciekawych tematów

Mając wszechstronną wiedzę można będzie rozmawiać o wszystkim i ze wszystkimi. Wtedy taka osoba nie musi się przygotowywać i kombinować, na jakie tematy rozmawiać. Najgorzej jest wtedy zacząć, a później tematy pojawiają się same. Można dzięki temu spędzić długie godziny na rozmowach. Nie trzeba rozmawiać tylko wtedy, kiedy się spotkamy, ale również możemy pisać z takimi osobami albo do nich dzwonić. To od nas będzie zależało, co konkretnie wybierzemy i na co mamy czas.

Czasami nie mamy aż tak dużo wolnego czasu żeby spotykać się z kimś, kogo lubimy i z kim zawsze mamy ciekawe tematy do obgadania. Rozmawiać trzeba bardzo często, bo dzięki temu dowiadujemy się wielu ciekawych rzeczy. Nie wszystko sami znajdziemy, dlatego jeśli polegamy na ciekawych osobach to przy nich nigdy nie będziemy się nudzić. Właśnie o to przecież nam chodzi. Im więcej czasu spędzamy na rozmowach tym lepiej dla nas i dla naszych wszystkich rozmówców.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here