Okres jesienny to najlepsza pora na zbieranie grzybów. Ci, którzy nie są miłośnikami szukania podgrzybków, borowików i rydzów w lesie jeszcze przed świtem z pewnością odnajdą swoje ulubione grzyby na targach lub sprzedawane przez grzybiarzy w pobliżu lasów. Jednymi z najsmaczniejszych grzybów są rydze – właściwości i sposoby przyrządzania grzybów rydzów odnajdziemy w dobrych atlasach grzybów. Ale nie tylko one zasługują na naszą uwagę. Jeśli uwielbiamy grzyby marynowane to jak ulał będą pasować podgrzybki, które również są dobre do sosów.
Miłośnicy grzybów przed wyprawą do lasu w celu ich zebrania powinni się dobrze zabezpieczyć. Warto wziąć ze sobą psa, jeśli takowego posiadamy – czworonóg wybiega się i być może pomoże nam w poszukiwaniach. Uważajmy jednak, gdyż jeśli komukolwiek przeszkadza alergia na psa to lepiej aby nasz pupil został w domu. Chodząc po lesie trzeba uważać na kleszcze, gdyż z łatwością mogą się dostać nawet do trudno dostępnych części naszego ciała. Przed wyruszeniem do lasu lepiej popsikać się sprayem odstraszającym kleszcze i inne owady jak komary.
Pamiętajmy, że las to dom wielu zwierząt toteż zaleca się w nim nie krzyczeć i nie straszyć saren czy dzików gdy się na nie natkniemy. Należy też pamiętać, że najprawdopodobniej spędzimy tak kilka osób więc niech sprawdzą ci, którzy są chorzy na zapalenie pęcherza – czy można leczyć się samodzielnie? Gdy cierpimy na problemy gastryczne lub czujemy się nie najlepiej to zdecydowanie powinniśmy odpuścić sobie grzybobranie.

lajfczat.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here