Cytyzyna - skutecznym środkiem do walki z nikotyną

Uzależnienie od tytoniu, a dokładniej mówiąc od nikotyny, jest to niezwykle silny nałóg. Oprócz tego, że nałóg silnie uzależnia, to jest on niezwykle szkodliwy. Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych mało kto zwracał uwagę na szkodliwość palenia. Palenie ot tak, traktowano, jak inne używki, czyli jak picie kawy lub herbaty. Z czasem do ludzi zaczęły docierać coraz to bardziej niepokojące informacje.

Palenie papierosów — nieskończona lista chorób

Palenie papierosów jest obecnie najbardziej powszechną formą zażywania nikotyny, dlatego skupimy się na niej właśnie. Ilość chorób oraz schorzeń, które ten nałóg wywołuje, jest niezwykle liczna. Jeśli ktoś pali nałogowo przez większość swego życia, może być pewny, że minimum jedno mu się przydarzy.

Cytyzyna – sposób na głód nikotynowy

W terapii farmakologicznej, która ma za zadanie wspomóc nas w rzuceniu palenia, dominują leki na bazie nikotyny. Rzucenie palenia za pomocą nich jest oczywiście możliwe, ale nie mamy gwarancji, że przyjmowanie nikotyny tym innym sposobem nie stanie się naszym nowym nawykiem. Są jednak inne metody farmakologiczne. Pomoc w rzuceniu palenia oferuje cytyzyna – sposób na głód nikotynowy, który pozwala skutecznie odwrócić nasze myśli od papierosów. Aby zgłębić ten temat, powinniśmy rozłożyć na czynniki pierwsze głód nałogowego palacza.

Głód nikotynowy — fizyczny i psychiczny

Z reguły rzucenie palenia, wiąże się z jednym głównym zadaniem — pozbądź się głodu nikotynowego. Jednak z tym nie jest wcale tak łatwo. Głód fizyczny to jedno, siła przyzwyczajeń drugie. Coraz więcej ekspertów uważa, że właśnie ten drugi czynnik ma decydujące znaczenie. W powiązaniu z fizycznym pragnieniem nikotyny, powoduje że są sytuacje, w których nie jesteśmy w stanie odmówić sobie „bucha”. Z jednej strony przyzwyczajenia są dominujące, z drugiej to fizyczne przywiązanie do naszej używki przeważa szalę.

Wynika z tego fakt, że wiele zależy od tego, czy możemy zmienić swoje nawyki. Osoby mające taki luksus, mogą rzucić bez niczyjej pomocy, inne nie mają już takich możliwości (stresująca praca itp.). Niestety większość z nas należy do tej drugiej grupy. A jeśli już do niej należymy, powinniśmy skierować się ku drugiemu rozwiązaniu.

Pozbądź się głodu nikotynowego

Pomoc w rzuceniu palenia oferują środki na bazie wspomnianej wcześniej cytyzyny. Cytyzyna jest środkiem występującym w naturze i … toksycznym. Każdy organizm oddziałuje na tą substancję nieco inaczej. Dla niektórych zwierząt stosunkowo nieduża ilość jest śmiertelna, a dla innych dawka musi być dużo większa. Dla człowieka w odpowiednim stężeniu, cytyzyna działa podobnie jak nikotyna. Wykorzystano tę właściwość w terapii antynikotynowej. Cytyzyna zdecydowanie zmniejsza odczucie głodu, jednocześnie sama nie powoduje uzależnienia. W wielu przypadkach podczas trwania terapii z użyciem cytyzyny, wiele osób zgłaszało, że podczas próby palenia, to ostatnie było wyjątkowo nieprzyjemne lub wręcz niemożliwe z powodu wystąpienia odruchu wymiotnego. Cytyzyna jest więc doskonałym środkiem na walkę z papierosami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here