Jak dbać o włosy rozjaśniane?

Włosy rozjaśniane wymagają stosowania specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Posiadają osłabioną strukturę, dlatego warto starannie dobierać kosmetyki do poprawy ich kondycji. Na szczęście na rynku nie brakuje preparatów wzmacniających włosy rozjaśniane i można je kupić w każdym markecie czy w drogerii.

Codzienna pielęgnacja
O włosy rozjaśniane warto dbać każdego dnia. Są bowiem osłabione zabiegami chemicznymi, mogą być cieńsze od włosów normalnych i mieć tendencję do rozdwajających się końcówek. Oczywiście można ten proces powstrzymać, o ile zostaną zastosowane odpowiednie kosmetyki. Pielęgnację warto stosować każdego dnia – włosy rozjaśniane wymagają użycia odpowiedniego szamponu wzmacniającego, który nadaje się do codziennego użytku. Tego typu preparat ułatwia rozczesywanie włosów po myciu, ponieważ po rozjaśnianiu fryzura ma tendencję do plątania się i włosy ciężej jest rozczesać. Specjalna odżywka do włosów rozjaśnianych w sprayu nakładana przed rozczesywaniem znacznie poprawia kondycję włosów i wygładza ich strukturę. Tego typu kosmetyk nie powinien obciążać włosów nawet mimo codziennego stosowania, ponieważ jest oparty na lekkiej formule.

O czym jeszcze warto pamiętać?
Codzienna pielęgnacja to nie wszystko, warto również stosować dodatkowe odżywienie włosów 2-3 razy w tygodniu. W tym celu może być stosowana specjalistyczna odżywka do włosów rozjaśnianych nakładana na mokre włosy, którą po kilku minutach należy spłukać. Na podobnych zasadach używa się nieco cięższych masek do włosów, które mają jednak silne działanie regenerujące. Dla uzyskania efektu nakłada się je na włosy na 3-5 minut. Do włosów rozjaśnianych jest dedykowanych wiele linii kosmetyków, wśród których można znaleźć serum, płynny jedwab czy ekspresowe odżywki. Nie każdy produkt nadaje się do codziennego stosowania, ponieważ jego nadmiar może zbytnio obciążać włosy i sprawiać, że będą one wyglądały nieświeżo. Warto pamiętać o tym, że codzienne stosowanie nawet najlepszych kosmetyków nie przyniesie pożądanego efektu, dlatego zawsze warto stosować się do zaleceń producenta, które można znaleźć na opakowaniu kosmetyku.

Ile czeka się na efekt odżywiania?
Wiadomo, że zniszczone rozjaśnianiem włosy potrzebują odpowiedniego czasu do regeneracji i nie da się tego procesu przyśpieszyć. Pierwsze efekty w postaci wygładzenia włosów, poprawy ich wyglądu zewnętrznego, zmniejszenia poziomu elektryzowania się czy zmniejszenie ilości złamanych końcówek można zaobserwować po około 1-2 tygodniach od rozpoczęcia stosowania kosmetyków. Jeśli jednak rozjaśnianie jest wykonywane regularnie to włosy nie będą miały możliwości całkowicie się zregenerować, nawet jeśli kupimy najlepsze kosmetyki. Stosując odżywki, maski czy szampony specjalistyczne mamy jedynie możliwość poprawienia ich struktury i wzmocnienia przed kolejnym zabiegiem, który zawsze działa na włos niszcząco. Najlepiej, jeśli włosy jakiś czas mogą odpocząć, wiąże się to jednak z pojawieniem się odrostów i niezbyt korzystnym wyglądem fryzury.

kosmetyka.edu.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here