Dentysta – zabiegi

0
1455

Wizyty u dentysty nie należą do najprzyjemniejszych. Mimo dostępności znieczulenia miejscowego, wielu pacjentów do dnia dzisiejszego odczuwa stres przed wizytą w gabinetach stomatologicznych. Nie ma tutaj znaczenia, w jakim wieku jest pacjent.

Leczenie zębów w Gdyni to szereg najróżniejszych zabiegów, które niezbędne są do uśmierzenia bólu. Do najbardziej bolesnych zdaniem wielu pacjentów zaliczyć należy na przykład ekstrakcję ósemki. Przy okazji tego zabiegu dochodzi do rozcinania dziąsła, wyciąganie zęba z kości. Do tego dochodzi również ewentualność wystąpienia powikłań po zabiegu.

Bolesne okazuje się usuwanie zębów trzonowych. Pacjenci mają obawę, że zastosowane znieczulenie nie będzie w stu procentach skuteczne, co będzie się wiązać z nieludzkim bólem, którego wszyscy chcą za wszelką cenę usunąć.

Dentysta w Gdyni do każdego poważniejszego zabiegu proponuje swoim pacjentom znieczulenie miejscowe. Sam zastrzyk dla wielu niesie ze sobą zagrożenie potencjalnym bólem. Sama myśl o wkłuwaniu się igły w dziąsło wywołuje strach.

Do najbardziej nieprzyjemnych zabiegów stomatologicznych trzeba zaliczyć borowanie bez użycia znieczulenia. Bolesne jest szczególnie borowanie głębokich ubytków próchnicowych. Co ciekawe, samo borowanie nie jest budzi przerażenia w oczach pacjentów. Obawiają się oni jednak czynności dodatkowych, takich jak dezynfekowanie oraz osuszania oczyszczonego z próchnicy ubytku. Do tego stomatolog w Gdyni używa z reguły silnego strumienia powietrza. Niepozorny strumień potrafi poważnie dać się we znaki. Borowanie jest oczywiście samo w sobie przyjemnym przeżyciem. Dodatkowo dźwięk wiertła przez wielu uznawany jest za złowieszczy, wywołuje uczucie strachu, zwiastuje nadchodzące nieprzyjemne chwile.

Uchronienie przed bólem jest możliwe poprzez zastosowanie znieczulenia miejscowego. Nie można go jednak zaaplikować w niektórych przypadkach. Nie jest ono podawane na przykład osobom cierpiącym na choroby wątroby lub układu krążenia. Chorzy na astmę nie mogą liczyć na znieczulenie.

Więcej: dentystagdynia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here