Drzwiczki do kominków na wymiar

Panujesz zamknięcie otwartego paleniska w domu? Opcji jest kilka. Jeśli zależy Ci na rozwiązaniu, które będzie bezpieczne i nie będzie wymagać wielu prac remontowych warto zdecydować się na drzwiczki do kominków. Tego rodzaju rozwiązanie niesie z sobą wiele zalet i nie pochłania znacznych kosztów. Drzwi zostaną dopasowane do wymiarów twojego paleniska dzięki czemu będzie to tworzyć przyjemną dla oka całość.

Otwarty kominek ma zalety ale należy także pamiętać o jego licznych wadach. Dlatego zdecydowanie warto go zamknąć np. przy pomocy drzwiczek.

Dlaczego drzwiczki do kominków?

Na rynku spotkamy się z różnymi produktami, które umożliwiają zamknięcie otwartego paleniska w domu czy mieszkaniu. Dlaczego warto zdecydować się akurat na drzwiczki do kominka? Przede wszystkim jest to opcja szybka i łatwa w montażu. Drzwi, które zostają dopasowane do twojego paleniska instaluje się za pomocą śrub. Nie wymaga to dużego remontu, wiercenia ścian czy innych kosztownych i czasochłonnych czynności.

Drzwiczki do kominków tworzone przez znanych producentów będą idealnie dopasowane do twojego kominka. Wystarczy podać wymiary oraz kształt. Możliwe jest wykonanie skosów lub niecodziennych kształtów. Całość będzie świetnie ze sobą współgrać dzięki czemu pomieszczenie nabierze nowego charakteru.        

Wybór drzwiczek umożliwi Ci także zwiększenie kontroli nad płomieniem. Drzwiczki do kominków dostępne w sklepach posiadają system, który reguluje dopływ powietrza do płomienia. Ty sam możesz kontrolować ten proces, co w przypadku otwartego paleniska nie jest możliwe. Zwiększenie bezpieczeństwa twojego oraz domowników to kolejny argument przemawiający za montażem drzwi do kominka.

Dodatkowe zalety drzwiczek do kominków

Oprócz wspomnianych wyżej zalet, drzwiczki do kominków posiadają ich jeszcze kilka. Przede wszystkim zamknięte palenisko w domu czy mieszkaniu nie generuje tak dużej ilości brudu oraz nieprzyjemnego zapachu. Wietrzenie jest podstawą, ale drzwi ograniczają ilość np. sadzy, która lubi osadzać się na firanach, roletach czy zasłonach.

Drzwiczki do kominków dostępne na rynku są zaopatrzone w szkło odporne na działanie wysokich temperatur, które wytwarzają się z płomienia. Nie musisz obawiać się jego pęknięcia. Ponadto wielu producentów oferuje model szkła, które nie brudzi się szybko – oszczędza to czas, który należy przeznaczyć na czynności porządkowe przy otwartym kominku.

Kolejnym atutem drzwiczek do kominków jest to, że wiele elementów możesz wybrać lub zaprojektować samodzielnie. Wybierasz kolory listew czy sposób otwarcia drzwi, który najbardziej Ci odpowiada. Dzięki temu można stworzyć drzwi, które idealnie wpasują się do różnych pomieszczeń – klasycznych czy nowoczesnych.

Gdzie kupić drzwiczki do kominków?

Gdzie kupić drzwiczki do kominków? Warto zdecydować się na produkt od znanych i cenionych producentów. Swoje usługi i produkty reklamują oni i sprzedają najczęściej za pośrednictwem internetu np. takiej strony jak www.ignif.com . Rozwiązanie to pozwoli Ci na zapoznanie się z wieloma rodzajami drzwiczek. Dzięki temu wybierzesz model, który będzie nie tylko produktywny ale i ozdobi twoje wnętrze w domu czy mieszkaniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here