Ile warstw produktu powinno się używać w stylizacji paznokci

Do stylizacji paznokci powinno się wykorzystywać kilka różnych produktów. Ile ich warstw jest konieczne? Jak dużo należy ich użyć, by osiągnąć pożądany efekt? Skąd wiedzieć, że użyto wystarczającej ilości produktu?

Baza

Na początek stylizacji należy użyć bazy. To specjalny produkt podobny do lakieru, którego zadaniem jest zwiększenie przyczepności pomiędzy płytką paznokcia a kolejnymi produktami. Równocześnie ma on za zadanie odseparować je od siebie po to, by substancje chemiczne zawarte w lakierze czy topie do paznokci nie wpłynęły na ich strukturę.Bazy najczęściej są bezbarwne. Dzięki temu nie wpływają na kolor stylizacji oraz jej wygląd, choć mają bardzo duże znaczenie dla jej trwałości. Warto podkreślić, że zwykle aplikuje się tylko jedną warstwę bazy i powinna ona być wystarczająca, by stylizacja się udała.

Lakiery kolorowe

Po nałożeniu bazy, a jeszcze przed sięgnięciem po topy do paznokci nakłada się lakiery kolorowe. To właśnie one są najbardziej widoczne w stylizacji i to ich wyborowi powinno się poświęcić najwięcej czasu. To ile warstw produktu będzie potrzebne, jest uzależnione od jakości lakieru oraz jego koloru. Kiepskie produkty często mają gorsze krycie i potrzeba większej ilości lakieru, by pokryć płytkę bez widocznych prześwitów. Zwykle minimalna ilość warstw to dwie. Zdarza się jednak, że konieczne jest nałożenie nawet trzech lub czterech warstw dla lepszego efektu. Każda warstwa powinna niezależnie od siebie zostać utwardzona w lampie UV i dopiero po tym można nałożyć kolejną warstwę lakieru.

Topy do paznokci

Na zakończenie stylizacji należy sięgnąć po top do paznokci. Tego typu produkty są bardzo wydajne i zwykle wystarczy tylko jedna warstwa do tego, by osiągnąć efekt finalny. W niektórych przypadkach dla osiągnięcia bardziej gładkiego połysku można jednak zdecydować się na użycie dwóch warstw. W ten sposób stworzy się grubszą pokrywę, która może nadać barwnym lakierom większego połysku. Trzeba jednak zwrócić uwagę, by stosowany top był bezbarwny. W przeciwnym wypadku może on wpłynąć na widoczne pod nim kolory i trochę stonować ich odcienie. Zwykle jednak chodzi o to, by wydobyć głębię kolorów i sprawić, by były wyraziste oraz przyciągały spojrzenia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie topy do paznokci.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here