Jak wygląda wizyta u doradcy kredytowego

Poszukiwanie kredytu może być dla każdego z nas ogromnym wyzwaniem, zarówno pod względem finansowym, jak i czasowym. Dlaczego czasowym?

Obecnie kilkadziesiąt instytucji finansowych i bankowych dosłownie bombarduje nas ofertami atrakcyjnych pożyczek i kredytów, wielkimi literami pokazując szalenie niskie oprocentowanie, jednak nie znajdując czasu na opowiedzenie o dodatkowych kosztach. To sprawia, że by być faktycznie pewnym dobrego wyboru, powinniśmy przeanalizować każdą ofertę wraz z tabelą opłat i prowizji.

A to zajęłoby nam wiele dni. Dlaczego finansowym? Brak rozeznania w rynku, często nieznajomość zawiłego języka bankowego sprawia, że podpisujemy umowę, która generuje nam dodatkowe, wcześniej niezapowiedziane koszty. Czy w takiej sytuacji możemy zrobić cokolwiek? Oczywiście, że tak. Warto skorzystać z usług doradcy kredytowego w Warszawie, który z pewnością pomoże nam w doborze idealnego rozwiązania.

Dlaczego warto skorzystać z usług doradcy kredytowego?

Doradcy kredytowi w Warszawie to osoby, które zawodowo zajmują się doradztwem w obszarze wnioskowania przez klientów o kredyt gotówkowy lub hipoteczny. Ich pracą jest dobre rozeznanie rynku, znajomość wszystkich ofert bankowych oraz umiejętność rozróżnienia oferty atrakcyjnej od takiej, która wygląda tylko na atrakcyjną w reklamie. Decydując się na wizytę i doradcy kredytowego możemy być pewni, że zostaniemy poinformowani o wszystkich istotnych informacjach związanych z konkretną ofertą kredytową. Co to oznacza?

Żadne koszty nie zostaną ukryte, a my będziemy mogli w końcu dowiedzieć się, ile tak naprawdę będzie nas kosztować zaciągnięcie kredytu. Co więcej, wizyta u doradcy kredytowego pozwoli nam na zapoznanie się z kilkoma, a nawet kilkunastoma wartymi uwagi ofertami. To sprawi, że nie będziemy musieli tracić więcej czasu na wizyty w oddziałach i wysłuchiwanie pracowników banku, którzy z reguły o każdej ofercie opowiadają w samych superlatywach.

Jak wygląda wizyta u doradcy kredytowego?

Podczas wizyty u doradcy kredytowego pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić to opowiedzieć o swoich potrzebach. Jakiego rodzaju kredytu potrzebujemy, na jaki cel chcemy przeznaczyć dodatkowe środki, a także co jest dla nas w takim kredycie najistotniejsze. Są to istotne pytania, które mogą naprowadzić doradcę kredytowego na zaprezentowanie nam oferty o konkretnych parametrach. Nie każdy klient ma takie same priorytety – jeden chce spłacić kredyt jak najszybciej. Inny natomiast woli mieć niższą ratę w zamian za dłuższy okres spłacania.

To sprawia, że rozpoznanie potrzeb klienta jest istotnym elementem spotkania z doradcą kredytowym. Następnie zostanie nam przedstawiona oferta kredytowa, która jest dopasowana do naszych potrzeb. Jeśli oferta spełnia nasze oczekiwania, możemy przystąpić do wypełnienia wniosku kredytowego, w którym doradca oczywiście nam pomoże. Na doradzaniu jego rola się nie kończy. Jeśli niezbędne jest doniesienie dodatkowych dokumentów, potwierdzających nasz dochód, doradca pomoże nam ustalić, jakie dokumenty są niezbędne, co będzie miało pozytywny wpływ na realizację wniosku kredytowego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here