Hematuria, czyli tak zwany „krwiomocz” najczęściej wskazuje na chorobę układu moczowego. Pod żadnym pozorem nie można takiego objawu lekceważyć, gdyż (pomimo tego, iż jest to ogólnie u ludzi dość częsty objaw) brak dobrej diagnozy, i tym bardziej nie podjęcie się próby leczenia problemu, może w końcu doprowadzić do dużo cięższych powikłań.

Krwiomocz – jakie są możliwe przyczyny powstawania?
Przyczyn występowania krwi w moczu, na nasze nieszczęście jest bardzo wiele. To tym bardziej powinno przekonywać do udania się do lekarza, aby ten zdiagnozował co takiego dzieje się w naszym organizmie.
Niemniej jednak warto wspomnieć o tych najpopularniejszych i najbardziej, zdawałoby się – oczywistych.

1. Infekcja pęcherza moczowego
Zapalenie charakteryzuje się tym, że:
– Nie możemy utrzymać moczu, gdyż ten bardzo gwałtownie i nagle zaczyna napierać.
– Zbyt często jesteśmy zmuszeni oddawać mocz, dużo częściej niż zazwyczaj, a z kolei nocy nie możemy przespać spokojnie, bez wstawania do ubikacji.
– Czujemy ból brzucha, który pochodzi od strony cewki
– Podczas oddawania moczu czujemy ból, lub pieczenie

Infekcja najczęściej występuje u osób, którzy chorują na cukrzycę, którzy mają słabą odporność, i u kobiet w ciąży.
Zapalenie pęcherza możemy na szczęście w pełni skutecznie wyleczyć sami, w domu. Wystarczy brać leki, które dezynfekują drogi moczowe i pić około 2 litrów wody dziennie.

2. Kamica nerkowa
Głównym, bo najbardziej zauważalnym objawem jest niezwykle silny ból nerki, który promieniuje w kierunku narządów płciowych.
Do tego dochodzą nudności, wymioty, częste oddawanie moczu, jednakże w ilościach dużo mniejszych niż normalnie.
Aby w pełni wyleczyć kamicę nerkową, konieczne jest udanie się do urologa. Można jednak wspomagać leczenie odpowiednią dietą.

Oczywiście krwiomocz może oznaczać nawet różnego rodzaju choroby nowotworowe, gdzie objawy mogą być dość indywidualne. Dobry specjalista, z pewnością poprawnie zdiagnozuje jakie zmiany zaszły w naszym organizmie, nie powinniśmy więc lekceważyć żadnych objawów.

galax-sport.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here