Libido

W XXI wieku jesteśmy zabiegani, zmęczeni, zestresowani. Żyjemy coraz szybciej, czerpiąc z życia coraz mniej. Coraz gorzej się żywimy, mamy bardzo mało ruchu, nie dosypiamy… To wszystko ma swoje, bardzo duże zresztą, konsekwencje. Ostatnio coraz częściej słyszymy o problemach z libido. Temat ten poruszany jest na forach, portalach internetowych i w niekończących się reklamach o płonących konarach itp. Czy ten problem dotyczy także Ciebie, lub kogoś z Twoich bliskich? Czy ostatnimi czasy, zastanawiałeś się: jak podnieść libido?
W pierwszej kolejności warto udać się na badania. Wykonanie podstawowych badań hormonów płciowych nie jest drogie i nie zabiera wiele czasu, a może ujawnić przyczyny takiej sytuacji. Zwłaszcza Panowie powinni zbadać testosteron. Postaram się teraz wskazać kilka przyczyn obniżonego libido oraz jak sobie z nimi radzić.
Po pierwsze, dieta. Zła dieta jest bardzo szkodliwa dla organizmu. Bez dostarczania odpowiednich składników i makroelementów nie ma mowy o zdrowiu. W przypadku popędu seksualnego i testosteronu ogromną rolę odgrywa spożywanie tłuszczu, cholesterolu i witamin – zwłaszcza D i K2. Zaskoczeni? Są to główne produkty niezbędne do wytwarzania testosteronu w organizmie. Można też pomyśleć o takich dodatkach jak imbir, czy ostre przyprawy. Dodatkowo, wysoki poziom tkanki tłuszczowej a niski tkanki mięśniowej również będzie powodował zmniejszoną produkcję „teścia” a co za tym idzie obniżone libido. Kolejną bardzo ważną rzeczą, jest ilość snu. Deprywacja snu odgrywa znaczącą rolę, jeśli chodzi o homeostazę organizmu.
Kolejnym, bardzo ważnym czynnikiem, są intensywne ćwiczenia. Nawet po jednogodzinnym, intensywnym treningu następuje ogromny wyrzut hormonów, takich jak hormon wzrostu czy często wspominany testosteron. O skutkach chyba nie muszę wspominać?
Jeżeli już zadbałeś o te elementy, ale chciałbyś jeszcze podnieść swój „performance” można zastanowić się, nad kuracją ziołową lub suplementacją. Z ziół bardzo dobrze znany jest buzdyganek ziemny, popularnie zwany tribulusem, bez problemu do nabycia w każdej aptece.

tubator.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMiesiączka po ciąży
Następny artykułWalka ze stresem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here