Modne walizki podróżne - jakie wybrać?

Funkcjonalna i wytrzymała walizka to gwarancja komfortowego podróżowania. Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych modeli, dlatego z pewnością każdy znajdzie odpowiedni dla siebie. Wybierając walizkę podróżną, warto zwrócić uwagę, przede wszystkim, na: jej wielkość, konstrukcję, materiał z jakiego została wykonana, zabezpieczenia oraz przydatne dodatki, np.: dodatkową kieszonkę na dokumenty czy pasy do mocowania ubrań.

Wielkość walizki podróżnej

Wybór walizki podróżnej w dużym stopniu decyduje o komforcie w trakcie odbywanych podróży, dlatego warto zwrócić uwagę na kilka jej podstawowych parametrów, które odpowiednio dobrane pozwolą dokonać zakupu na długie lata. Istotnym parametrem jest jej wielkość. Kompaktowa walizka to rodzaj bagażu podręcznego, dlatego idealnie sprawdzi się w trakcie podróży samolotem. Jej orientacyjne wymiary wynoszą: 55x40x25 cm (mogą się one nieco różnić w poszczególnych liniach lotniczych. Walizki średnie i duże to najlepsze rozwiązanie na długie wyjazdy. Na podróż powyżej 7 dni warto zaopatrzyć się w torbę o pojemności 90-130 litrów.

Materiał walizki podróżnej

Walizki podróżne, tzw. miękkie, wykonuje się z tekstyliów syntetycznych. Ich zaletą jest duża rozciągliwość, przez co można w niej zmieścić więcej rzeczy, jednak są też mało odporne na uszkodzenia, dlatego najlepiej sprawdzają się podczas podróży samochodem. Walizki półtwarde wykonywane są ze specjalnego tworzywa EVA, które charakteryzuje się lekkością, stosunkowo dobrą wytrzymałością oraz elastycznością. Są idealne do przewożenia ubrać. Z kolei delikatne przedmioty, jak: laptop, aparat, najbezpieczniej transportować w walizkach twardych, z poliwęglanów.

Konstrukcja walizki podróżnej: kółka, zamek, uchwyty boczne, rączka

Na konstrukcję walizek podróżnych składa się: liczba oraz materiał, z jakiego zostały wykonane kółka bądź ich brak, jakość zamków oraz rodzaj uchwytu. Walizki na kółkach to obecnie najmodniejsze i najpopularniejsze modele, ponieważ są stabilne i łatwo się z nimi przemieszczać. Warto wybierać konstrukcje na kółkach, obracających się o 360 stopni – wówczas łatwiej manewrować walizką. Wybierając walizkę należy również zwrócić uwagę czy rączka oraz zamek nie zacinają się. Uchwyty boczne są wyjątkowo pomocne, gdy zachodzi potrzeba przeniesienia walizki w rękach.

Zabezpieczenia i dodatki

Walizki z kłódką ze specjalnym zamkiem TSA zapewniają największe bezpieczeństwo bagażu. Niektóre modele walizek posiadają funkcjonalne dodatki, takie jak: pasy do mocowania ubrań oraz dodatkowe kieszonki na drobiazgi czy ważne dokumenty. Na rynku dostępne są również oryginalne walizki, które można przekształcić na plecak.

Modne kolorowe walizki

Kolor walizki to kwestia indywidualna, jednak zdecydowanie się na model o wyróżniającej się barwie, znacznie ułatwi odnalezienie swojej własności, np. na zapełnionej innymi torbami taśmie lotniska. Najmodniejsze odcienie walizek podróżnych to: fiolet, czerwień, żółć, pudrowy róż, błękit, a także torby w kropki, postaci z bajek, kwiaty, paski, a także motywy patriotyczne.

Czytaj więcej: Portfele na telefon – styl i wygoda

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here