Nauka gry na gitarze

Chcesz nauczyć się grać na gitarze? Samemu może być trudno. Czasami lepiej jest zacząć naukę z nauczycielem, który pokazuje, jak to zrobić. Jednak zazwyczaj jest to bardzo kosztowne. Jest na to jednak sposób. Dzięki tym kilku wskazówkom dowiesz się jak nauczyć się grać na gitarze.

Przede wszystkim powinieneś być w stanie rozróżnić różne części gitary. Niezależnie od tego, czy grasz na elektrycznej, czy akustycznej gitarze, instrument jest w większości wykonany z drewna i metalu. Struny wibrują i wydają dźwięk. Gitara z pudłem rezonansowym tworzy dźwięk, a drewno służy do tworzenia ciepłych tonów — coś, co wszyscy kojarzymy z gitarą. Gitara elektryczna nie ma skrzynki rezonansowej, ponieważ dźwięk jest wytwarzany elektrycznie (jak sama nazwa wskazuje).

Naucz się odpowiednio trzymać gitarę = naucz się grać na gitarze.
Zanim zaczniesz grać jak profesjonalista, upewnij się, że prawidłowo trzymasz gitarę. Jeśli jesteś praworęczny, będziesz grał na gitarze prawą ręką i jednocześnie naciskał struny lewą ręką.

Strojenie gitary
Nie jest fajnie grać na gitarze, która nie jest dostrojona. Ponadto pomocne jest strojenie gitary, ponieważ lepiej poznasz struny i kombinacje.

Ćwicz naciskanie strun
Paski są poprzecznymi metalowymi elewacjami, które dzielą kratkę twojej gitary na precyzyjne strefy. Stoją tam, gdzie każdy półton będzie na długości struny. Aby odtworzyć dźwięk, przyciśnij strunę pomiędzy dwiema metalowymi taśmami, a nie na nich. Mówienie, że grasz w trzecim zespole, oznacza umieszczenie palca na strunach w szczelinie między drugim i trzecim pasmem. Upewnij się także, że palec jest najbliżej dolnego pasma, aby uniknąć brzęczenia. Naciskasz palcami. Trzymaj strunę mocno, aby odpowiednio wibrowała.

Trzymaj piórko
Gitarowe piórko to maleńki kawałek plastiku w kształcie łez, służący do „wybrania” niektórych strun do pojedynczych dźwięków lub do gry na gitarze. Są bardzo tanie i dostępne we wszystkich sklepach muzycznych. I pamiętaj, że możesz także tworzyć własne. Nie ma potrzeby używania piórka, ale z drugiej strony jest to najpowszechniejszy sposób na rozpoczęcie gry na gitarze.

zapasczasu.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here