nordic walking
fot. pixabay.com

Nordic walking zyskuje na popularności w różnych grupach społecznych. Po kije sięgają osoby młode, w dojrzałym wieku oraz seniorzy. To maszerowanie z kijkami ma bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Dlaczego warto zacząć uprawiać nordic walking? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/nordic-walking-ile-spala-kalorii/

Nordic walking

To technika maszerowania z kijami, która poprawia kondycję, odciąża kręgosłup i stawy, a także pozwala na utratę kalorii. Technika chodzenia z kijami, wbrew pozorom wcale nie jest taka prosta. Należy bowiem odpowiednio zsynchronizować ruchy rąk oraz nóg.

Nordic walking angażuje ponad 90% mięśni całego ciała. Ten sport mocnie aktywizuje górne partie sylwetki, w przeciwieństwie do biegania. Pracują wówczas ramiona, barki oraz klatka piersiowa. Jednocześnie nordic walking odciąża nasze stawy kolanowe i kręgosłup, ponieważ kije stanowią dodatkowe wsparcie dla aparatu ruchu.

Nordci walking został wymyślony w Finlandii w latach 20 XX wieku. Chodzenie z kijami wówczas stanowiło formę treningu całorocznego dla narciarzy biegowych.

Jakie są zalety nordic walking?

Jego działanie jest z pewnością prozdrowotne na cały organizm. Stanowi świetną formę rehabilitacji oraz pomoc dla osób z urazami i kontuzjami. To również świetny sport rekreacyjny dla tych, którym zależy na utrzymaniu ciała w dobrej formie. Idealnie nadaje się także dla osób, które pragną zrzucić kilka kilogramów.

Nordic walking zwiększa ruchomość stawów oraz kręgosłupa, a także odciąża ja, tym samym eliminując bóle. Wzmacnia również wszystkie mięśnie ciała, a także zwiększa wydolność tlenową, dzięki czemu rzadziej się męczymy oraz mamy więcej siły. Dodatkowo poprawia krążenie oraz dodaje nam energii. I mało tego – pozwala nam schudnąć, gdyż pochłania o 25% więcej energii niż klasyczny marsz bez kijów!

Jeśli zatem szukasz przyjemnej formy aktywności, która pozwoli ci spędzać czas na świeżym powietrzu oraz chudnąć, to nordic walking jest zdecydowanie dla ciebie!

Przeczytaj też: http://www.ufendi.pl/wagi-lazienkowe-dla-osob-cwiczacych/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here