Rolki do jazdy na zewnątrz mocno różnią się od wrotek do jazdy w budynku – głównie ze względu na koła. Jeśli zamierzasz jeździć na świeżym powietrzu, idealnie jest posiadać rolki wyposażone w miękkie, większe koła.
Większość rolkarzy uprawiających sport na świeżym powietrzu porównuje to do jazdy na łyżwach, powszechnie nazywając ulubioną aktywność rolkarstwem. Rolki zostały zaprojektowane tak, aby dać się prowadzić przez różne tereny na zewnątrz – co jest możliwe ze względu na bardziej miękkie koła przemierzające bardziej surowe powierzchnie. Rolki na takich kółkach również pozwalają na większą prędkość, a tym samym rolkarze preferujący jazdę na świeżym powietrzu w porównaniu do wrotkarzy – mogą jeździć szybciej. Do tego stopnia, iż celem ich jest zazwyczaj maksymalizacja prędkości, eliminująca wpływ wyzwań związanych z trudniejszymi warunkami zewnętrznymi.
Bezpieczeństwo przede wszystkim – ochrona na rolkach jest ważna
Jeśli zamierzasz jeździć na rolkach na zewnątrz, szczególnie jeśli zamierzasz jeździć po powierzchniach betonowych lub innych szorstkich / twardych powierzchniach, szczególnie ważne jest, abyś miał zapewnioną ochronę dla:
-
kolan
-
łokci
-
nadgarstków
-
głowy.
Nie mówimy, że powinieneś wyjść na rolki, wyglądając jak RoboCop lub chłopek Michelin, ale zaleca się ochronę – a jeśli naprawdę chcesz tak wyglądać, zajrzyj na https://www.rolki.net.pl/ aby znaleźć pełen komplet ochrony. A już na pewno przynajmniej potrzebujesz ochrony kolan i nadgarstków, ponieważ te obszary są najbardziej podatne na zranienie, jeśli upadniesz (a wszyscy prędzej czy później zaliczamy upadki).
Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów ochraniaczy i kasków, na pewno wśród nich znajdziesz kilka ulubionych wzorów dla siebie. Nie oszczędzaj na swoim sprzęcie ochronnym, bo już w dobrej cenie możesz mieć coś, co jest wysokiej jakości i trwałe, ponieważ ważne jest, aby sprzęt cię faktycznie chronił w razie upadku. Najważniejszą rzeczą przy wyborze ochraniaczy lub kasków jest odpowiednie dopasowanie. Jeśli twój sprzęt nie będzie znajdował się tam, gdzie powinien, nie może cię w pełni ochronić.
Znajdź takie ochraniacze, które mają ulepszoną ochronę i funkcjonalność. Nakolanniki powinny móc zapewnić lepszą trwałość. Szukaj idealnego połączenia twardych skorup i miękkiej wyściółki. Sprawdź różne świetne ochraniacze na kolana, a na pewno ostatecznie znajdziesz te najlepsze.
Ochraniacze na łokcie powinny być pokryte kevlarem. Wytrzymały, perforowany neopren otacza chroniony obszar, zapewniając:
-
maksymalną mobilność
-
wygodę
-
bezpieczeństwo
Szukaj też ochraniaczy na nadgarstki, które są idealne do ochrony dłoni! Wykonane z pianki o wysokiej gęstości, która absorbuje uderzenia – to dobry wybór. Taki sprzęt ochronny jest zaprojektowany tak, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo. Regulowane paski na rzep tworzą indywidualne dopasowanie i zapewniają maksymalny komfort.