Jak wybrać półkolonie dla dzieci

Kiedy już rodzice decydują się na zapisanie dziecka na półkolonię trafiają na kolejne wyzwania – jak w ogóle wybrać taką, która będzie dobra? Na co zwracać uwagę? Gdzie szukać informacji?

Znajomi i internet

Podstawowym źródłem informacji o półkoloniach jest internet, gdzie łatwo znajdziemy oferty w okolicy, ale warto popytać także znajomych. Może będą mogli podpowiedzieć jakieś dobre półkolonie dla dzieci lub ostrzec przed tymi, które pozostawiają wiele do życzenia? Istotnym źródłem informacji mogą być także szkoły, do których uczęszczają dzieci – często dostają informacje o organizowanych półkoloniach.

Zajęcia

Półkolonie dla dzieci oferują bardzo różnorodne zajęcia, dlatego też wybierając półkolonię należy zwracać uwagę na to, jakie mamy potrzeby. Należy zastanowić się nad tym, czego dziecko ma się nauczyć i czy nasze oczekiwania zgadzają się z dziecięcymi. Półkolonie dla dzieci mogą oferować typowo szkolne zajęcia, ale te nie będą szczególnie interesujące dla dzieci. Znacznie lepiej mogą wypaść zajęcia sportowe, lekcje fotografii, zajęcia plastyczne… Porozmawiajmy z dzieckiem o tym, co chciałoby robić na półkoloniach, zastanówmy się nad tym, czego sami oczekujemy i spróbujmy to pogodzić. W końcu to ma być wartościowy i ciekawy czas dla dzieci.

Koledzy

Pamiętajmy o tym, że nasz potomek z pewnością nie będzie jedynym w szkole czy klasie, kory będzie uczęszczał na półkolonie dla dzieci. Warto zwrócić uwagę czy szczególnie lubiany kolega nie będzie brał udziału w określonych półkoloniach, szczególnie jeśli wysyłamy dziecko po raz pierwszy – w znajomym towarzystwie może być mu raźniej. Jeśli nie, to pamiętajmy, że półkolonie to świetne miejsce do zawierania nowych znajomości.

Odległość

Weźmy pod uwagę to, że w przeciwieństwie do kolonii na półkolonie dzieci dojeżdżają codziennie i codziennie z nich wracają. Oznacza to, że konieczne jest jeżdżenie z nimi lub zapewnienie transportu. Nie warto więc wybierać półkolonii dla dzieci zbyt daleko od domu – codzienne dojazdy okażą się zbyt męczące. Z drugiej strony też nie popadajmy w skrajność – półkolonia blisko domu, ale oferująca nieciekawe zajęcia nie będzie dobrym rozwiązaniem i poza opieką nad dzieckiem w czasie pracy rodziców nie zapewni nic.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here