Soczewki kontaktowe a zespół suchego oka

Jeszcze do niedawna osoby borykające się z zespołem suchego oka nie mogły stosować soczewek kontaktowych. Potęgowały one bowiem nieprzyjemne dolegliwości. Aby więc uniknąć dodatkowych podrażnień, osoby cierpiące na to schorzenie były niejako skazane na okulary. Czy obecnie ich sytuacja uległa poprawie?

Zespół suchego oka to dolegliwość coraz powszechniejsza. Wywołuje ona zaczerwienienie, podrażnienie, łzawienie i pieczenie narządu wzroku. Jest niezwykle nieprzyjemna i bolesna, a pojawiający się dyskomfort utrudnia codzienne funkcjonowanie. Przyczyn choroby upatruje się przede wszystkim w niewłaściwym trybie życia.

Zbyt długa praca przed komputerem, nadmierne oglądanie telewizji oraz przebywanie w suchych, zadymionych, zapylonych lub klimatyzowanych pomieszczeniach to podstawowe czynniki, które odpowiadają za niewłaściwą lub zbyt małą produkcję łez, przez co oczy łatwo się wysuszają. Przyczyną występowania zespołu suchego oka są również zmiany hormonalne, z którymi borykają się kobiety w okresie menopauzy.

Schorzenie to sprawia, że oczy wymagają szczególnej pielęgnacji. Czy jednak stosowanie soczewek kontaktowych jest całkowicie niemożliwe? Otóż nie. Warto jednak pamiętać o tym, że muszą być one starannie dobrane.

Jak wybrać soczewki kontaktowe dla suchych oczu?

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii obecnie produkowane soczewki kontaktowe redukują do minimum ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych dolegliwości związanych z zespołem suchego oka. Mogą więc bez żadnych przeszkód być stosowane przez osoby cierpiące na to schorzenie. Muszą jednak odznaczać się określonymi parametrami.

Po pierwsze, warianty do suchych oczu powinny charakteryzować się wysoką przepuszczalnością tlenu. Po drugie, muszą wykazywać wysokie właściwości nawilżające, a po trzecie, ich smarowność nie może budzić żadnych zastrzeżeń. Dzięki temu unikniemy podrażnień i zaczerwienienia oczu, a noszenie soczewek kontaktowych będzie komfortowe.

Rozwiązania spełniające wszystkie powyższe wymagania znajdziemy w salonie optycznym https://sklep.visionexpress.pl/szukaj/soczewki. Dostępna oferta jest bardzo zróżnicowana, dlatego z łatwością dobierzemy soczewki kontaktowe, które będą odpowiednio dopasowane nie tylko do rodzaju wady wzroku, ale i indywidualnego stylu życia, preferencji i możliwości finansowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here