Turnusy rehabilitacyjne w górach

Zmiana klimatu jest pomocna dla wielu osób, dlatego też wybierając się na turnus rehabilitacyjny, warto wyjechać w inną część kraju. Osoby mieszkające w górach – powinny wyjechać na niziny bądź nad morze, a ktoś, kto na co dzień ogląda Bałtyk – może wybrać turnusy rehabilitacyjne w górach.

Komfort i piękne widoki

Rehabilitacja w górach niesie za sobą aż dwie korzyści – jedną, dla zdrowia fizycznego i drugą – dla psychiki. Dzięki przepięknym widokom oraz profesjonalnym zabiegom, możliwe jest utrzymanie idealnego stanu zdrowia i, co za tym idzie, znacznie bardziej komfortowe życie na co dzień. Bez względu na to, w której części kraju znajduje się ośrodek, można mieć pewność, że zabiegi przyniosą oczekiwane efekty, a niezwykłe widoki w górskich okolicach są wartością dodaną.

Dlatego też, nawet jeśli nie jesteś fanem górskich wędrówek (na które między zabiegami i ćwiczeniami i tak prawdopodobnie zabraknie czasu) – warto wybrać turnus rehabilitacyjny w górach choćby po to, by podziwiać piękne, górskie widoki. Natomiast gdy lubisz spacerować po nierównym terenie – tym bardziej wybierz południową część Polski na turnus rehabilitacyjny – być może uda Ci się znaleźć odrobinę czasu na choćby krótką wędrówkę.

Dla kogo taki turnus?

Turnusy rehabilitacyjne w górskich okolicach (a także każdej innej części kraju) są przeznaczone w głównej mierze dla osób, które cierpią na różnego rodzaju schorzenia. Zazwyczaj w ofercie większości ośrodków można znaleźć pakiety dla osób po wypadkach, przewlekle chorych czy po udarach.

Czynniki zdrowotne mają w tym przypadku niejako drugorzędne znaczenie – bowiem większość ośrodków nie ogranicza się do jednego rodzaju działalności. To oznacza, że możliwe jest znalezienie dla siebie pakietu, który wesprze zdrowie przy określonym schorzeniu.

Kiedy warto się wybrać?

Jak wiadomo, jeśli turnus wspierający leczenie określonego schorzenia przypada akurat w listopadzie – nie ma szans na wyjazd w lipcu i odwrotnie. Jeżeli jednak turnusów jest kilka i mamy możliwość wyboru – w góry warto wybrać się latem lub zimą.

W cieplejszej części roku zobaczysz pięknie zazielenione wzgórza, podczas gdy zimą – przyjrzysz się ośnieżonym górskim szczytom. Wybór należy tylko do Ciebie!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu zdrowia Sofra.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here