Jakie ćwiczenia na mięśnie brzucha dla mężczyzn ?

Codziennie katujesz swoje ciało, a efektów wciąż brak? Dla osiągnięcia wymarzonej sylwetki dobór odpowiednich ćwiczeń jest niezbędny! Trening odchudzający brzucha powinien składać się zarówno z ćwiczeń kardio, jak i ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha. W poradniku pokażemy, jakie ćwiczenia wybrać, aby osiągnąć spektakularny efekt.

1. Pływanie

Wielu wydaje się, że odchudzanie musi łączyć się z wycieńczającymi treningami, po których nie ma się już sił na nic. Nic bardziej mylnego. Pływanie to idealny sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów (a przy okazji świetna zabawa).

W czasie treningu angażowane są m.in.: mięśnie skośne i proste brzucha. Aby trening przyniósł korzyści, konieczna jest jednak regularność. To co – gotowy na basen?

2. Trening interwałowy

Trening interwałowy przeznaczony jest dla osób, które w maksymalnie krótkim czasie chcą spalić tkankę tłuszczową. Trening polega na wykonywaniu intensywnych ćwiczeń na brzuch na przemian z ćwiczeniami lżejszymi.

W czasie treningu angażowane są mięśnie całego ciała, a pierwsze efekty widać już po kilku dniach!

3. Crossfit

Marzą Ci się wyrzeźbione ciało i doskonała kondycja? Jeśli tak, crossfit jest dla Ciebie! Program treningu opiera się na różnorodnych ćwiczeniach, dzięki czemu angażowane są mięśnie całego ciała.

Trening jest niezwykle intensywny, jednak wart efektów. Regularne ćwiczenia wzmocnią Twoje mięśnie i ujędrnią Twoje ciało. Pamiętaj tylko o odpowiedniej rozgrzewce i nawadnianiu organizmu!

4. Aerobiczna 6 WEIDERA

Aerobiczna 6 WEIDERA to zestaw sześciu ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha zaplanowany na 42 dni. Poszczególne ćwiczenia w serii wykonuje się bez przerw na rozluźnienie mięśni.

A6W to najlepszy sposób na płaski brzuch w 6 tygodni. Trening nie wymaga żadnego specjalistycznego sprzętu. Możesz zacząć nawet teraz!

5. Trening ABS

Ćwiczenia ABS cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Wykonanie ich zajmuje 8 minut, jednak (wbrew pozorom) nie jest to łatwy trening – wymaga sporego wysiłku i systematyczności.

Trening ABS na płaski brzuch powinien składać się z ćwiczeń angażujących dolne proste mięśnie brzucha, boczne mięśnie brzucha oraz górne proste mięśnie brzucha. Trening (dzięki angażowaniu wszystkich partii mięśniowych brzucha) jest niezwykle skuteczny i pozwala na rozbudowanie oraz wyrzeźbienie mięśni brzucha w krótkim czasie.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here