kojec dziecięcy

Wszyscy młodzi rodzice, a zwłaszcza ci, którzy po raz pierwszy zostaną rodzicami pragną zapewnić swojemu dziecku najlepsze warunki. Aby tak się stało od początku trwania ciąży dbają o dziecko, aby nawet w brzuszku mamy niczego mu nie zabrakło. Przyszła mama wykonuje wszelkie niezbędne badania, przyjmuje niezbędne leki i suplementy, dba o siebie, dobrze się odżywia.

Podczas trwania ciąży rodzice zastanawiają się nad skompletowaniem wyprawki dla przyszłego dziecka. W skład wyprawki wchodzi bardzo wiele rzeczy, dlatego jej kompletowanie warto rozpocząć mniej więcej w połowie ciąży aby na spokojnie wszystko kupić. Czasem zdarza się tak, że przyszła mama musi pójść do szpitala lub powinna leżeć i odpoczywać. Wtedy wiadomo, że dużo trudniej jej jest kupić wszystkie niezbędne rzeczy.
Wśród niezbędnych akcesoriów dla dziecka jest również miejsce do spania dla niemowlaka.

Na początku rodzice często decydują się na to, aby dziecko spało z nimi we wspólnym łóżku. To rozwiązanie sprawdza się głównie na początku, kiedy dziecko domaga się częstego karmienia a częste wstawanie w nocy jest dla mamy uciążliwe. Jednak docelowo dziecko powinno posiadać swoje osobne miejsce do spania, chociażby dlatego, aby można je było tam położyć na drzemkę w ciągu dnia. W tej sytuacji doskonale sprawdza się łóżeczko.

Na rynku jest szeroki wybór łóżeczek dziecięcych. Pełny asortyment można obejrzeć na stronie http://www.zabobon.pl/kojec-dla-dziecka-drewniany/.
Wśród dostępnych łóżeczek możemy wyróżnić łóżeczka drewniane, miękkie turystyczne, kołyski, łóżeczka składane.

Najpraktyczniejszym rozwiązaniem jest zakup klastycznego drewnianego łóżeczka. Takie łóżeczko posiada szereg udogodnień, które przydają się w codziennym funkcjonowaniu z dzieckiem. Można zakupić łóżeczko, które ma zdejmowaną jedną ściankę i dzięki temu można je dosunąć do łóżka rodziców. Dziecko śpi w osobnym łóżeczku ale jednocześnie na tyle blisko, aby mama nie musiała wstawać w nocy. Kiedy dziecko podrośnie można zamontować zdjętą wcześniej ściankę i postawić łóżeczko w osobnym miejscy.

Łóżeczko drewniane posiada również możliwość wyjęcia trzech drewnianych szczebelków. Jest to doskonałe rozwiązanie dla starszych dzieci, które dzięki temu mogą samodzielnie wychodzić z łóżeczka.

Łóżeczko posiada też funkcję obniżenia poziomu spania. Zazwyczaj do dyspozycji są trzy poziomy wysokości, które reguluje się za pomocą dostępnych śrub. Najwyższy poziom przeznaczony jest dla noworodków i niemowląt. Z czasem jak dziecko rośnie należy poziomy obniżać dla jego bezpieczeństwa.

Przeczytaj też: http://www.ufendi.pl/usuniecie-migdalkow-u-dzieci-dobry-pomysl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here