Jakie komputery dla przemysły wybrać?

Komputery przemysłowe znacznie różnią się od standardowych komputerów PC, dlatego można mieć problem z wyborem takiego sprzętu. Czym należy kierować się wybierając taki komputer? Gdzie kupić taki sprzęt? Jakie są rodzaje komputerów przemysłowych? O tym można przeczytać poniżej.

Czym jest komputer przemysłowy?

Komputery przemysłowe to inaczej komputery IPC dedykowane stosowaniu w przemyśle. Ich zasada działania jest taka sama, jak w przypadku standardowych komputerów, obsługują te same programy, jednak charakteryzuje je specyficzna konstrukcja. To właśnie dzięki temu mogą być stosowane tam, gdzie zwykłe komputery nie mają racji bytu. Zostały zbudowane w taki sposób, aby można było korzystać z nich, nawet w przypadku trudnych warunków panujących w danym pomieszczeniu. Wyglądem nie przypominają standardowych komputerów stacjonarnych.

Komputery przemysłowe są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne takie jak zapylenie, wysokie i niskie temperatury, wstrząsy i drgania oraz zakłócenia elektromagnetyczne.Ochronę zapewniają mi odpowiednie obudowy, które zostały skonstruowane tak, aby można było z nich korzystać bez przeszkód, nawet w bardzo niesprzyjających warunkach. Kluczowe są także odpowiednio dobrane konfiguracje procesorów, pamięci i innych modułów. Taki sprzęt zazwyczaj nie posiada wentylatorów, dzięki temu działają efektywniej i są bardziej wydajne.

Rodzaje komputerów przemysłowych

Wybór komputera przemysłowego nie jest taką prostą sprawą, jak może się wydawać, ponieważ na rynku jest ich dużo. Sprzęt należy dopasować do warunków panujących w danym pomieszczeniu, a także zadań, jakie będą mu przypisane.

Wśród komputerów dla przemysły można wyróżnić między innymi modele jednopłytkowe, modułowe, typu box, panelowe, do szaf Rack 19 cali, Vesa.

Gdzie szukać?

Obecnie jest wiele firm kierujących swoją ofertę bezpośrednio do klientów biznesowych. Warto wybierać przedsiębiorców, którzy mają dobre opinie, firma musi być znana i ceniona na rynku, dzięki temu można mieć pewność, że zakupiony sprzęt na pewno spełni swoje zadanie, jak należy. Komputery i monitory przemysłowe marek typu Asem czy Esa cieszą się dużym zainteresowaniem i je warto wziąć pod uwagę. One wyróżniają się dużą swobodą konfiguracji i mają bardzo szerokie zastosowanie, dlatego sprawdzą się w wielu branżach.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały znalezione na unisystem.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here