Spłacasz kilka kredytów i masz duże problemy z pokryciem tak znacznych rat? Zastanawiasz się co począć z tym fantem? Idealnym rozwiązaniem dla zadłużonych w bankach jest konsolidacja kredytów.

Z miejsca idź do banku, jako że chowanie głowy w piach to najgorsza droga, jaką można wybrać. Bank wcześniej, czy później i tak dowie się o twoich problemach. Musisz zacząć działać i to jak najszybciej, bo później będzie tylko gorzej. Jeżeli w danym momencie spostrzegasz, że nie dajesz rady z pokryciem kilku rat, obowiązkowo musisz znaleźć sposób wyjścia z tej sytuacji. Warto wszelako tu zaznaczyć, że o ile weźmiesz się za to odpowiednio wcześnie, to tylko wtedy będziesz miał kilka świetnych dróg wyjścia do wykorzystania.

Zawieszenie spłaty rat

Banki nie chcą mieć zaległych kredytów i są otwarte na rozmowy i negocjacje z klientami. Dlatego zawsze warto choćby na początek, wyjść z propozycją zawieszenia spłaty rat. Można również prosić o zgodę na spłatę samych rat, bez odsetek lub nawet samych odsetek. Bank nie musi wyrazić na to zgody, ale spróbować zawsze warto. Ważne jest, by z takimi prośbami zwracać się do banku przed czasem spłaty aktualnej raty. Niezależnie od sytuacji i zamierzeń wskazane jest nawiązać kontakt ze swoim doradcą w banku. To ważne, gdyż może on zaproponować rozwiązanie nawet dla najtrudniejszych sytuacji. Musisz jednak zapamiętać, że ze wskazanych dróg można skorzystać wyłącznie w sytuacji, jeśli nie ma się rat zaległych powyżej 30 dni.

Zmniejszenie wielkości raty, a zatem miesięcznego obciążenia

Warto również zapytać swojego doradcę o ewentualność wydłużenia okresu finansowania, co będzie skutkowało zmniejszeniem wielkości raty. W tym wypadku jednak trzeba liczyć się ze wzrostem kosztu kredytu. Całkowite koszty kredytu wzrosną, jako że za doliczone lata spłaty będzie trzeba pokryć odsetki. O ile bank pójdzie ci na rękę, sumiennie nadzoruj terminów spłaty, bo inaczej bank może wystąpić z żądaniem spłaty jednorazowo całego kredytu wraz z odsetkami.

Kredyt konsolidacyjny to doskonałe rozwiązanie dla zadłużonych w bankach

To doskonałe rozwiązanie dla zadłużonych w bankach, spłacających w jednym czasie kilka pożyczek. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu mogą oni zyskać jedną niższą ratę i zredukować obciążenie budżetu domowego. Z chwilą zawarcia umowy kredytu konsolidacyjnego nie jest się już obciążonym pozostałymi długami. Spłaca się miesięcznie jedną niższą ratę, w jednym banku. Kredyt konsolidacyjny możesz uzyskać w swoim banku, jak i w którymkolwiek innym na podstawie dokumentacji zobowiązań, które planujesz spłacić.

magiaperswazji.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here