Kancelaria Radcy Prawnego

Specyfika prawa karnego jest dosyć skomplikowana. Chociaż każdy, kto poznaje tę gałąź prawa od strony teoretycznej ma świadomość, że wszystko opiera się na jasnych i transparentnych zasadach, to jednak praktyczne stosowanie prawa karnego przynosi bardzo dużo problemów. Zwykły człowiek zostając zamieszany w proces karny ma więc sporo trudności. Przede wszystkim ciężki do zniesienia jest stres- represja, która może spotkać oskarżonego może być bardzo duża. Nie inaczej jest w przypadku pokrzywdzonych, którzy nie raz muszą stać twarzą w twarz ze swoimi oprawcami. Kwestia dowodów oraz strategii procesowej jest bardzo zagmatwana. Wydaje się, że występowanie w procesie karnym w charakterze strony jest bardzo ciężkie bez odpowiedniej pomocy prawnej. Oczywiście tylko niektóre sytuacje wymagają obligatoryjnego udziału prawnika, jednak zdecydowanie warto mieć go przy sobie w ciągu trwania całego procesu.

Uprawnionym do występowania w charakterze obrońcy lub pełnomocnika strony w procesie karnym jest adwokat oraz radca prawny. Na zasadach określonych w ustawie może być to także aplikant radcowski oraz adwokacki. Tak czy inaczej, zdecydowanie warto poszukać kogoś z nich, jeżeli ma się styczność z procesem karnym. Po stronie oskarżonego jest to ważne na każdym stadium postępowania- nie tylko przed sądem. W postępowaniu przygotowawczym stronami są pokrzywdzony oraz podejrzany (późniejszy oskarżony) z czym wiążą się uprawnienia stron (chociażby wnioski dowodowe). By być świadomym swoich praw i wykorzystywać je należycie, wydaje się niezbędna szeroka wiedza zarówno w kwestiach prawnych, jak i technicznych. Bez prawnika może być to ciężkie.

Dobrym pomysłem będzie wpisanie w internecie interesującej frazy związanej z obroną. Szerokie informacje można otrzymać na stronie radcaprawny-trojmiasto.pl. Opisana tam kancelaria radcy prawnego w Gdyni świadczy szeroko pojętą pomoc prawną. Radca prawny w Gdyni oczywiście pomoże nie tylko w sprawach karnych, ale także cywilnych, administracyjnych czy pracowniczych.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here