Bardzo dużo osób ma problemy z tak zwanym suchym okiem. Bardzo dużo czasu spędzamy przy komputerze, dlatego szanse na to, że i nas to spotka są bardzo duże. Niektóre osoby potrafią godzinami siedzieć przed ekranem komputera czy telefonu.
Tracą poczucie czasu i mogą tak robić dzień w dzień. Niestety jest to szkodliwe nie tylko dla naszych oczu, ale dla całego naszego organizmu. Musimy zastanowić się nad tym, co jest dla nas ważniejsze zdrowie czy przesiadywanie w internecie.

Wiele osób odpowie, że to drugie i to jest właśnie smutne. Jeśli czytamy książki to również możemy mieć problemy z suchym okiem. Ogólnie, jeśli robi się coś długi czas to można właśnie takie objawy mieć. Mrugamy coraz mniej i nie trzeba długo czekać żeby były z tego problemy. Jeśli w pomieszczeniu jest dużo kurzu albo wychodzimy na zewnątrz i wieje wiatr to wysuszenie gałki ocznej nie jest problemem. Trzeba po prostu uważać, trzeba będzie mrugać nieco więcej. Jeśli zachowamy ostrożność to naprawdę można będzie tego uniknąć. Powodem suchego oka może być też coś o wiele bardziej poważnego.

Może to być choroba, mogą to być zmiany związane z zanikiem gruczołu łzowego. Będzie to poważne i trzeba się jak najszybciej zgłosić z tym do lekarza. Nie można tak dłużej czekać, bo możemy mieć poważne problemy ze wzrokiem. W przypadkach wcześniej opisanych związanych ze zmęczeniem znowu można będzie do oka zastosować specjalne kropelki. Wtedy wszystko wróci do normy, ale jeśli znowu będziemy siedzieć przez ekranem telewizora to objawy wrócą. Gdyby się nam nasilały to trzeba będzie też zgłosić się z tym do lekarza. Pomoże nam i będziemy czuć się o wiele lepiej, ale oczywiście przesiadywanie przy komputerze trzeba będzie ograniczyć do minimum.

Leczymy się

Można się leczyć na różne sposoby, ale na pewno nie można tego zostawiać. To samo się nie naprawi i z dnia na dzień będzie coraz gorzej.
Dzisiaj wiele osób ma z tym problemy, ale mało, kto wie, co to takiego jest. Wiemy, że oko jest zmęczone, ale nie wiemy, że długotrwały stan może doprowadzić do poważnych chorób, a co za tym idzie trzeba będzie się na długi czas zgłosić do lekarza. Niestety, ale jeśli o siebie nie dbamy to się tak to wszystko kończy.
Musimy mieć tego świadomość i jeśli my spędzamy za dużo czasu przy komputerze albo nasze dzieci to trzeba to zmienić. Nasze zdrowie jest ważniejsze od rozmowy ze znajomymi czy przeglądania informacji. Chcemy być zdrowi i chcemy czuć się o wiele lepiej, dlatego stosujemy się do zaleceń, jakie nam dał lekarz, do którego się zgłosiliśmy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here