Systemy Andon

Systemy Andon są powszechnie stosowane na sprzęcie w przemysłowym środowisku produkcyjnym i kontroli procesów w celu zapewnienia wizualnych i dźwiękowych wskaźników stanu maszyny lub przetwarzać zdarzenie dla operatorów maszyn, techników, kierowników produkcji i personelu fabryki.

Popularne systemy

Światła stosu są używane w podobnych aplikacjach jak światła ostrzegawcze. Są zwykle strukturami kolumnowymi o różnych kształtach, umieszczającymi segmenty wskaźnikowe oznaczone kolorami jeden na drugim w orientacji piętrowej. Światło stosu zwykle zawiera do 5 różnych kolorów segmentów, co wskazuje na różne warunki na maszynie. Segmenty w dowolnej kombinacji, zwykle – czerwonej, żółtej, zielonej, niebieskiej lub przezroczystej bieli są uruchamiane niezależnie. Światła stosu to urządzenia pasywne, które mogą być sterowane bezpośrednio przez programowalne sterowniki logiczne, rozproszone systemy sterowania, systemy sterowania na komputerze PC lub podłączone do elementów sterowania maszyny. Sygnały dyskretne aktywują oświetlone segmenty przy typowych przemysłowych napięciach sterujących.

System, który ostrzega

Produkcja to wytwarzanie produktów do użytku lub sprzedaży przy użyciu siły roboczej i maszyn, narzędzi, przetwarzania chemicznego i biologicznego. Termin ten może odnosić się do różnych rodzajów działalności człowieka, od rękodzieła po zaawansowane technologie, ale najczęściej stosuje się go do wzornictwa przemysłowego, w którym surowce na dużą skalę przekształcane są w produkty gotowe. Takie wyroby gotowe mogą być sprzedawane innym producentom. Czasami może zdarzyć się tak, że jakaś maszyna się popsuje. System Andon jest w stanie wykryć każdą uszczelkę – co z całą pewnością jest ogromną zaletą. Inżynieria produkcji lub proces produkcyjny to etapy przekształcania surowców w produkt końcowy. Proces produkcyjny rozpoczyna się od zaprojektowania produktu i specyfikacji materiałów, z których wykonany jest produkt. Materiały te są następnie modyfikowane poprzez procesy produkcyjne, aby stały się wymaganą częścią.Nowoczesna produkcja obejmuje wszystkie pośrednie procesy wymagane w produkcji i integracji komponentów produktu. System Andon jest coraz częściej stosowany przez fabryki, ponieważ ma on naprawdę wiele zalet. Dzięki takiemu systemowi produkcja będzie przebiegać pomyślnie i bez żadnych, zbędnych awarii. Z pewnością warto zainwestować w tego typu system ostrzegawczy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Signalo

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here