Tężyczka – choroba która nie daje objawów szczególnie jeśli jest to tężyczka utajona. Jej przyczyną jest głównie niedobór elektrolitów (najczęściej magnezu) lub problemy związane z oddychaniem takie jak hiperwentylacja. W przypadku ataku tężyczki mogą występować subtelne objawy takie jak parestezje, czyli nietypowe wrażenia czuciowe różnych partii ciała odczuwane jako drętwienie, skurcze mięśni, mrowienie lub zmiana temperatury. Na te chorobę narażone są zwykle osoby cierpiące na alergie, cukrzycę i choroby tarczycy.
Stan przed zawałowy pojawia się w chwili, gdy utrudnione zostaje prawidłowe funkcjonowanie mięśnia sercowego. Serce pracuje wtedy bardzo wolno, nie otrzymując wystarczającej ilości krwi potrzebnej do prawidłowej pracy w skutek czego pojawia się ból w klatce piersiowej. Może on rozchodzić się także na ramiona, szyję, żuchwę lub plecy. Występują nudności i trudności w oddychaniu a także zawroty głowy. Należy wtedy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.
Trądzik niemowlęcy – ważne pytania i odpowiedzi. Czym jest i ile trwa? Jest to odmiana trądziku zwyczajnego, która pojawia się na skórze małych dzieci. Występuje wcześnie gdyż w szóstym tygodniu i utrzymuje się przez kilka miesięcy a nawet do roku. A jak się objawia ? Bardzo podobnie do trądziku okresu dojrzewania jednak występuje głównie na twarzy w postaci grudek, krostek, torbieli bądź zaskórników. Najczęstszym pytaniem jest jednak to jak go leczyć. Otóż zwykle ustępuje on samoistnie. Dodatkowo stosowane są miejscowe antybiotyki jeśli zaleci to lekarz.

ubiesa.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here