ile trwa lot na dominikane

Dominikana to drugie największe państwo na morzu Karaibskim, nazywana jest inaczej nową perłą Karaibów. Została odkryta przez Krzysztofa Kolumba podczas wielkich odkryć geograficznych w 1492 roku. Wiele osób docenia to, co Dominikana oferuje turystom i chętnie decyduje się wybrać na wakacje właśnie tam. Dominikana główne swoje przychody ma z turystyki i dzięki temu ma bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę dostosowaną pod przybycie turystów.

Najbardziej znanymi miejscowościami, które są licznie odwiedzane przez turystów to Punta Cana i Puerto Plata. Obydwa te miejsca są położone na wybrzeżu, dlatego są tak chętnie odwiedzane przez turystów. Dodatkowo miasta są wyposażone w liczne hotele, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Rajskie plaże, przezroczysta i ciepła woda, piękne widoki stanowią idealne miejsce do wypoczynku wakacyjnego dla wielu odwiedzających. Wycieczka na Dominikanę nie jest wbrew pozorom czymś niemożliwym do zrealizowania, są nawet osoby, które decydują się zorganizować taką wycieczkę na własną rękę.

Loty na Dominikanę nie są tanie, jednak jest możliwe znalezienie tanich lotów z niektórych europejskich miast na przykład z Barcelony, Berlina, czy Londynu. Warto jest na bieżąco śledzić specjalne serwisy internetowe znajdujące najtańsze loty w danym dniu. Dzięki nim, jeśli tylko pojawią się bilety lotnicze w dobrej cenie będzie można je od razu zakupić. Zazwyczaj polowanie na bilety powinno zacząć się kilka miesięcy przed planowaną podróżą.

Ponieważ im wcześniej zaczniemy szukać biletów, tym większa szansa, że będą one tańsze. Bliżej sezonu wakacyjnego będzie coraz trudniej znaleźć bilety w dobrej cenie, więc jeśli nie chcemy przepłacać trzeba zacząć planować wcześniej. Chyba że lubimy wycieczki last minute, lecz nawet wtedy nie ma gwarancji, że uda nam się kupić tanie bilety właśnie na Dominikanę. Dlatego jeśli komuś bardzo zależy na wycieczce właśnie tam, musi zacząć planować wszystko kilka miesięcy wcześniej.

flaga dominikany

Ile trwa lot na Dominikane?

Jeśli chodzi o czas lotu wygląda to różnie, gdyż z Polski nie ma bezpośrednich lotów na Dominikanę, dlatego też trzeba zorganizować lot z przesiadkami a to zazwyczaj wydłuża całą podróż. Nie zawsze da się załatwić wszystko w jednej chwili i z jednego samolotu wsiąść w drugi z bardzo krótkim czasem oczekiwania między lotami. Lot zazwyczaj trwa kilkanaście godzin, dokładnie między 10 a 13 w zależności od tego z jakiego lotniska startujemy, gdzie mamy przesiadkę i do jakiego portu lotniczego się kierujemy.

A będzie dłuższy jeśli na przesiadkę będziemy musieli poczekać kilka godzin. Kolejną ważną kwestią przy organizacji wycieczki jest znalezienie noclegu. Do tego potrzebne będą nam strony internetowe i serwisy pomagające w znalezieniu tanich miejsc noclegowych na Dominikanie. Trzeba też obserwować cały czas strony i serwisy gdyż pojawiają się dość często promocje i można znaleźć bardzo fajne i opłacalne oferty różnych hoteli. Będąc już na miejscu kolejnym równie ważnym elementem całej wycieczki jest organizacja transportu do miasta, w którym będziemy mieszkać lub między miastami, które będziemy odwiedzać.

Popularnymi środkami transportu są tam małe busy, które kursują dość często pomiędzy miejscowościami. Dla uzyskania dodatkowych informacji warto zapytać się osób, które tam mieszkają i wtedy będziemy wiedzieć dokładnie z jakiego miejsca i o których godzinach oraz do jakich miejscowości one jeżdżą. Kursują tam również busy czy autokary zwłaszcza w okolicach lotniska skąd dowożą turystów.

lot na dominikane

Jeśli chodzi o jedzenie na Dominikanie to zazwyczaj restauracje przepełnione turystami są droższe, gdyż ich właściciele wiedzą, że na turystach mogą zarobić więcej. Miejsca w których stołują się mieszkańcy lokalni są zazwyczaj tańsze, dlatego warto sprawdzić co takie miejsca oferują i zaoszczędzić trochę pieniędzy na jedzenie. Na Dominikanie walutą obowiązująca jest peso i dolary, dlatego jadąc tam trzeba zaopatrzyć się w którąś z tych walut, najlepiej w peso, gdyż przelicznik dolara może być często przeliczany nie na naszą korzyść.

Będąc na Dominikanie warto odwiedzić największe miejscowości, gdzie znaleźć można piękne plaże oraz inne miasta oferujące równie ciekawe atrakcje jak parki narodowe czy wodospady. Miejscem takim jest na przykład Park Narodowy Los Haitises, gdzie zobaczyć możemy dziką przyrodę i zwierzęta. Planując podróż na Dominikanę warto wcześniej przeczytać poradniki jakie miejsca warto zwiedzić oraz blogi osób, które tam były. Dzięki temu będziemy mogli dobrze przygotować się do podróży.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here