podkład i korektor

Stworzenie perfekcyjnego makijażu twarzy zarówno na co dzień, jak i na większe okazje, nie może się obyć bez dwóch kosmetyków. Podkład i korektor to produkty, które powinny znaleźć się w kosmetyczce każdej, chcącej wyglądać pięknie, kobiety.

  1. Podkład – kosmetyk, który działa cuda
  2. Korektor – specjalista od maskowania niedoskonałości
  3. Dwa niezbędne kosmetyki: podkład i korektor

Ze stosowaniem tych kosmetyków wiąże się wiele wątpliwości. Panie zastanawiają się jaki rodzaj produktu wybrać, który z nich nakładać jako pierwszy oraz czy jeden podkład i korektor wystarczy, aby wykonać perfekcyjny makijaż całej twarzy. Nie jest łatwo udzielić odpowiedzi na te pytania, ponieważ każda kobieta ma inną skórę, która wymaga indywidualnego podejścia do makijażu.

Podkład – kosmetyk, który działa cuda

Podkład z https://www.wizazsklep.pl/42-fluidy-podklady to podstawa każdego makijażu. Kosmetyk ten odpowiada za ujednolicenie kolorytu skóry, jej wygładzenie, nawilżenie oraz zmatowienie. Dobrze dobrany podkład maskuje niedoskonałości, plamki i przebarwienia, nie tworząc przy tym na twarzy efektu maski. Na drogeryjnych półkach można znaleźć wiele rodzajów podkładów do twarzy, dlatego wybór jednego, najodpowiedniejszego, może przysparzać wielu kłopotów. Aby wybrać właściwy kosmetyk, warto najpierw określić rodzaj skóry, a dopiero później próbować dobrać do niej podkład.

Sam korektor jest mieszaniną emulgatora, pigmentów i dwóch faz – wodnej i tłuszczowej, które odpowiadają za główne właściwości podkładu. Niektóre kosmetyki zawierają również dodatkowe składniki, np. witaminy, minerały, olejki czy ekstrakty z roślin, mające nawilżać i odżywiać skórę. W przypadku cery suchej, najlepiej sprawdzają się podkłady nawilżające i kryjące, w których faza wodna zostaje rozpuszczona w fazie tłuszczowej. Podkłady te nie naruszają naturalnej warstwy lipidowej skóry, są gęste i zwykle cięższe od innych podkładów; niekiedy pozostawiają też na skórze lekko świecącą warstwę. Są łagodne dla skóry, jednak przez to szybko się ścierają. Z odwrotną sytuacją mamy do czynienia w przypadku podkładów do cery mieszanej i tłustej, skłonnej do powstawania niedoskonałości. W tych produktach faza tłuszczowa jest rozpuszczona w fazie wodnej, dlatego mają one lekką konsystencję, a jednocześnie dobrze kryją niedoskonałości i nie zatykają porów skórnych. Są trwalsze i dłużej utrzymują się na twarzy niż podkłady do cery suchej, jednak niekiedy powodują nadmierne wysuszenie niektórych partii twarzy.

Przy wyborze podkładu nie mniej ważny jest jego kolor. Należy go dobierać do odcienia skóry tak, aby po nałożeniu kosmetyk nie spowodował na twarzy sztucznego efektu maski. Jeśli to możliwe, przed zakupem podkładu warto sprawdzić jak prezentuje się on na twarzy, korzystając z próbki. Należy ją nałożyć na linii żuchwa – szyja, a po kilku minutach sprawdzić efekt.

Korektor – specjalista od maskowania niedoskonałości

Niewiele pań może poszczycić się skórą tak idealną, że wystarczy zastosowanie jedynie podkładu, dlatego drugim niezbędnym kosmetykiem jest korektor. Na https://www.wizazsklep.pl/102-korektory można znaleźć szeroki wybór tych produktów, dzięki czemu każda kobieta może wybrać korektory idealne dla siebie. Liczba mnoga jest użyta nieprzypadkowo, ponieważ nie ma jednego, uniwersalnego korektora, który można zastosować do wszystkiego. Inny produkt należy nakładać na delikatną skórę pod oczami, a inny do zamaskowania niedoskonałości na skórze. Ten pierwszy powinien być lekki, o płynnej konsystencji, drugi może być nieco cięższy, jednak wtedy należy uważać, aby podczas makijażu nie pozostawiał na skórze nieestetycznych, kolorowych plam.

Korektor to kosmetyk, który służy głównie do maskowania niedoskonałości i cieni pod oczami. Może więc skutecznie zakryć zarówno zmiany trądzikowe, jak i przebarwienia, rumień czy popękane naczynka. Aby osiągnąć maksymalny efekt krycia, korektor należy nakładać na podkład. Jeśli na skórze pojawiają się jedynie niewielkie niedoskonałości, podkład może sobie z nimi świetnie poradzić. Natomiast jeśli sam podkład to za mało, należy użyć korektora, który nakłada się punktowo na zmiany skórne. Ważne, aby kolor korektora dobrać do koloru podkładu. Wtedy oba kosmetyki stworzą razem jedną, spójną całość.

W profesjonalnych sklepach, takich jak wizazsklep.pl, dostępne są nie tylko różne typy korektorów (w sztyfcie, kremie, pędzelku, itp.), ale przede wszystkim kilka ich rodzajów. Najpopularniejsze są korektory beżowe, służące do maskowania wyprysków i niedoskonałości, oraz korektory rozświetlające, którymi konturuje się twarz i maskuje drobne zmarszczki. Nieco mniej popularne są korektory zielone i żółte. Odcień zielony dobrze zakrywa zaczerwienienia i widoczne naczynka, natomiast żółty wykorzystywany jest do maskowania cieni pod oczami, ponieważ niweluje zmiany o zabarwieniu niebieskim i fioletowym.

Dwa niezbędne kosmetyki: podkład i korektor

Podkład i korektor to dwa niezbędne kosmetyki dla każdej kobiety, która chce wyglądać i czuć się piękna na co dzień. Dzięki nim kilkoma prostymi ruchami można zyskać idealny efekt gładkiej twarzy bez niedoskonałości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here