5 pomysłów na prezent na dzień ojca dla taty-majsterkowicza

Dzień Ojca w polskim kalendarzu przypada na 23 czerwca. To święto, podczas którego masz okazję przypomnieć swojemu tacie o tym, ile dla ciebie znaczy. Symboliczny upominek, który wręcza się ojcom tego dnia, ma za zadanie sprawić radość i przydać się – najlepiej jak najdłużej. Jeśli nie masz pomysłu, co to powinno być – najpierw zastanów się, jakie są ulubione zajęcia i zainteresowania twojego taty.

Co kupić na Dzień Ojca dla zapalonego majsterkowicza?

Jeśli twój tato chętnie majsterkuje i dokonuje drobnych napraw, a w domu posiada co najmniej jedną skrzynkę wypełnioną narzędziami – dobranie prezentu będzie stosunkowo proste. Dowiedz się dyskretnie, jakich przyrządów mu brakuje lub jakie zużyły się, a chciałby je wymienić. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby podarować mu nowocześniejszą wersję czegoś, co już ma – z pewnością będzie mu się przyjemniej i szybciej naprawiać i sprawi mu to więcej frajdy.

Spersonalizowany zestaw precyzyjnych narzędzi ręcznych

Kombinerki, szczypce, nasadki, śrubokręty, zestaw wysokiej jakości bitów, czyli wymiennych końcówek wkręcających – taki zestaw przyda się zawsze. Można wykorzystać te narzędzia przy naprawie i skręcaniu mebli, wkręcaniu śrub w ściany, jak również do napraw elektryki: gniazdek, oświetlenia. Narzędzia powinny być zapakowane w elegancką skrzynkę z wytrzymałego tworzywa, z nadrukiem o wysokiej trwałości – zestaw ma w końcu posłużyć tacie przez lata. Na wieczku od spodu skrzynki zamów wygrawerowanie napisu, który wyrazi miłość do taty i wdzięczność, a także pochwali za jego praktyczne umiejętności. Z pewnością poczuje się dzięki temu dumny!

Narzędzia elektroniczne – niezastąpione przy pracach naprawczych i remontowych

Elektroniczna wkrętarka to świetny pomysł na prezent dla taty w o wiele większym tempie i bez użycia pracy manualnej pozwoli wkręcić lub wykręcić śruby. Usprawni i przyspieszy również wieszanie na ścianie półek, szafek, uchwytów na rozmaite przedmioty, obrazów i dekoracji. Szlifierka kątowa czy przecinarka przydadzą się przy bardziej zaawansowanych pracach hydraulicznych i remontowych, a także w domowym warsztacie samochodowym. Będzie z nich zadowolony także tato, który lubi samodzielne prace stolarskie, sam buduje lub odnawia meble. Inną opcją jest wiertarko-wkrętarka – to wkrętarka o nieco większej mocy, która pozwoli wykonać dziury w innych materiałach niż drewno, o średniej twardości, typu ścianka karton-gips.

Warto zdecydować się na bezprzewodowe urządzenia jednej marki – jest to o wiele praktyczniejsze jak i w przyszłości możemy rozbudowywać o kolejne elementy (baterie i ładowarki będą ze sobą kompatybilne).

Uniwersalny nóż lub scyzoryk z dedykacją jako prezent na Dzień Ojca

Dostępne są wielofunkcyjne noże i scyzoryki albo tzw. multi-tool przeznaczone specjalnie na Dzień Ojca z już wygrawerowaną dedykacją, np. „Tata Superbohater”. Nawiązują do wszechstronnych umiejętności taty, który potrafi wszystko naprawić. Taki przyrząd zawiera w sobie wiele różnych możliwości – posiada m.in. nożyczki, piłkę do drewna, skrobaczkę czy śrubokręt krzyżakowy. Nie zabrakło też funkcji otwieracza do puszek i butelek oraz korkociągu. To świetna opcja dla każdego mężczyzny, który majsterkuje i przynajmniej od czasu do czasu wybiera się w teren.

Tatę-majsterkowicza jest dość łatwo obdarować, ponieważ właściwie każde narzędzie mu się przyda, pamiętaj jednak, by poświęcić trochę czasu na poszukiwanie produktów (jeśli nie znasz się na tych sprawach). Wybierz narzędzia wysokiej jakości, wytrzymałe, pamiętaj też o ergonomii, designie i eleganckim zapakowaniu prezentu.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here