Automatyka w inteligentnych budynkach

Technologie z branży informatycznej są inspiracja dla wielu wynalazków. Niezwykła elastyczność technologii informatycznych wspomaga systemy automatyki budynkowej. Dzięki temu nasze domy stają się coraz bardziej inteligentne i nowoczesne.

Technologie z branży informatycznej są inspiracja dla wielu wynalazków. Niezwykła elastyczność technologii informatycznych wspomaga systemy automatyki budynkowej. Dzięki temu nasze domy stają się coraz bardziej inteligentne i nowoczesne.

Na początku zeszłego wieku w Ameryce wyłonił się pomysł inteligentnego budynku. W pierwszym okresie czasu stanowił raczej narzędzie marketingowe i przynętę dla klientów nieruchomości. Jednak z czasem oferowane funkcje stawały się coraz bardziej praktyczniejsze i zyskały szerokie zastosowanie w domach zwykłych ludzi.

EMS to inaczej System Zarządzania Budynkiem. Nazwa pochodzi od angielskiej wersji. EMS składa się z systemów automatyki podnoszącej komfort mieszkania.

EMS dzieli się zasadniczo na dwie część. Pierwsza związana z zasilaniem i przesyłem energii i złożona z takich oto systemów:

− sieci przewodów
− zabezpieczeń
− rozdzielnic
− oświetlenia
− zasilania awaryjnego
− monitoring na zewnątrz i wewnątrz
− opomiarowania

Druga cześć EMS grupuje luksusowe systemy, czyli:

− klimatyzację
− wentylację
− oświetlenie
− ogrzewanie
− audio i wideo
− parkingi

Korzyści, które płyną z zastosowania EMS można zaliczyć do trzech sfer. Celem najważniejszym jest dostarczenie wygody. Inteligentny dom zapewnia większe poczucie bezpieczeństwa jego mieszkańcom oraz ułatwia korzystanie. Zastosowanie EMS daje również wyjątkową korzyść w postaci oszczędności na energii elektrycznej czy cieplnej. Efektywne ustawienie systemów inteligentnego domu przynosi zatem realne korzyści i potrafi szybko zwrócić się swojemu właścicielowi.

Najnowsze trendy w systemach inteligentnego domu pokazują, że klienci oczekują przede wszystkim łatwej i wygodnej obsługi wielu urządzeń jednym urządzeniem (najlepiej smartfonem) oraz aby ich dom był dzięki energooszczędny.

Jeśli Twój dom nie jest jeszcze smart to być może warto pomyśleć o zamontowaniu odpowiednich inteligentnych systemów do jego zarządzania. Montaż projektu EMS jak i sam projekt możesz zlecić profesjonalnej firmie takiej jak http://www.zamel.pl/uslugi/omix-montaz-kontraktowy. To pozwoli Ci mieć pewność, że Twój dom będzie mógł śmiało nosić miano inteligentnego.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here