męska depilacja

Mężczyźni jeszcze bardziej dbają o swoje ciało, i swobodnie wpływają na tereny do niedawna zarezerwowane tylko dla pań. Zatem depilacja mężczyzn nie jest toż już postrzegana jako zniewieściałość, tylko dbałość o czystość, odpowiedni wizerunek i zapach. I w przypadku hipertrychozy (nadmierny porost włosów) czy nadpotliwości jest chociażby obowiązkiem. Depilować czy nie depilować? Takie pytanie pada jeszcze rzadziej na rzecz: jak to robić? Co odpowiedniejsze: wosk, maszynka czy może depilator? Każda z tychże technologii depilacji, czy to wosk, czy maszynka, laser czy depilator ma naszych sympatyków i przeciwników. Wybór połączony jest z tego, jaki zarost ma mężczyzna – co różnego sprawdza się przy małym owłosieniu, a co różnego w przypadku dużego zarostu. Należałoby także wiedzieć, iż ogolenie klatki piersiowej czy brzucha sprawi, że mięśnie będą ładnie wyeksponowane (mężczyźni „z brzuszkiem”, natomiast także wyjątkowi chudzielcy winni się nad depilacją tych miejsc zastanowić – owłosienie może pomóc trochę ukryć mankamenty figury).

Męska depilacja – maszynka do golenia

Zdecydowanie najpopularniejszą pośród mężczyzn formą depilacji jest stare golenie maszynką jednorazową lub elektryczną. Czemu? Bo umożliwia szybkie, skuteczne i bezbolesne pozbycie się zbędnego owłosienia w domu, w okresie prysznica lub kąpieli, bez dodatkowych kosztów. Maszynka jednorazowa goli włosy precyzyjnie, tuż przy powierzchni skóry, bez pozostawienia wyczuwalnej szczecinki.
Choroby maszynki do golenia: nietrwały efekt, oraz przy częstym goleniu włosy odrastają szybciej, są bardziej twarde i kłujące. Łatwo także, szczególnie u debiutantów, o zacięcie się. Mężczyźni wybierają maszynkę jednorazową do golenia całego ciała. Maszynka elektryczna sprawdza się przy skórze wrażliwej. Ciężko nią ogolić miejsca trudno dostępne – sprawdza się szczególnie przy zaroście na klatce piersiowej (włoski, także jak przy zachowaniu maszynki jednorazowej są ucinane, oraz wówczas łatwo rosną, do tego lepsze).

depilacja mężczyzn - jaki sposób najlepszy
Depilując maszynką jednorazową miejsca intymne należy wcześniej skrócić włoski maszynką elektryczną czy nożyczkami, i posmarować skórę żelem do golenia. Do depilacji jąder lepiej wybrać maszynkę elektryczną z nakładką – unikniesz zacięcia się. Po goleniu przez kilkoro dni należy wykorzystywać kosmetyki łagodzące skórę po depilacji.

Męska depilacja – laser

Depilację laserową wybierają mężczyźni hojnie obdarowani przez naturę owłosieniem. Zabieg taki niszczy komórki mieszka włosowego, z których wyrasta włos, powodując ograniczenie ich wzrostu. W następstwie paru powtórzeń włosy stają się jeszcze mniejsze, delikatniejsze, rosną wolniej, aż w rezultacie w ogóle przestają się pojawiać. Pod wielu względami zabiegi te posiadają największą efektywność właśnie u mężczyzn. Stanowi o tym dobra barwa włosów a ich twardość i grubość. Choroby depilacji laserowej: zabiegi mogą być nieprzyjemne, szczególnie przy wielkich i trwałych mieszkach włosowych. Dysfunkcją depilacji laserowej jest też cena. Zabiegi należy wykonywać w partiach (po 5-6 sposobów na wybraną partia ciała), oraz średni wydatek jednego zabiegu to ok. 180-200 zł.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here