Jak dobrać okulary słoneczne?

0
6476

Chociaż okulary przeciwsłoneczne kojarzą nam się głównie z letnimi stylizacjami, powinny być noszone przez cały rok. Przedostające się do oka promienie słoneczne są niebezpieczne dla narządu wzroku niezależnie od pory roku. Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne, by stanowiły połączenie funkcjonalności i estetyki?

Bogata oferta produktowa

Kiedy słońce zaczyna mocno świecić, czy to latem, czy to zimą, okulary przeciwsłoneczne zdają się być koniecznością. Zabezpieczają bowiem nasz wzrok przed szkodliwym wpływem promieniowania ultrafioletowego, które może być przyczyną groźnych chorób oczu. Wybierając okulary przeciwsłoneczne, zadbajmy o to, by całkowicie blokowały promieniowanie UVA i UVB. Takie produkty oznaczone są symbolem UV 400.

Pamiętajmy również, że nie wszystkie okulary, które mają ciemne szkła, a w nazwie określenie „przeciwsłoneczne”, rzeczywiście gwarantują ochronę przed szkodliwym działaniem słońca. Dlatego decydujmy się na zakup okularów przeciwsłonecznych w renomowanych salonach optycznych, takich jak Trendy Opticians. W ofercie sklepu https://trendyopticians.pl/okulary-przeciwsloneczne każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośników mody na pewno ucieszą najnowsze kolekcje, zaś dla wielbicieli klasyki przygotowany został asortyment pełen ponadczasowych rozwiązań.

W salonach i sklepie on-line TrendyOptincias mamy do dyspozycji szeroką gamę markowych okularów przeciwsłonecznych. Przeznaczone są one nie tylko dla kobiet i mężczyzn, ale również dla dzieci. Produkty te charakteryzują się niezwykłą różnorodnością, dzięki czemu z łatwością znajdziemy model, który będzie idealnie harmonizował z kształtem naszej twarzy oraz sprosta stawianym przed nim oczekiwaniom.

Jakie szkła wybrać?

Wybierając okulary przeciwsłoneczne, zwróćmy uwagę nie tylko na ich kształt, design i kolorystykę, ale również zabarwienie szkieł. Jeżeli zależy nam na zredukowaniu odczucia olśnienia, wybierzmy szkła brązowe. Gdy zaś chcemy, by okulary przeciwsłoneczne w jak najmniejszym stopniu zaburzały ocenę odległości, zdecydujmy się na szkła szare lub szarozielone. Z kolei szkła żółte i pomarańczowe poprawią kontrast widzenia, gdy niebo będzie zachmurzone.

Pełną ochronę przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego zapewniają szkła wyposażone w powłokę antyrefleksyjną lub filtr polaryzacyjny. To produkty najwyższej jakości, które również znajdują się w ofercie TrendyOpticians. Gwarantują one nie tylko maksymalną ochronę, ale także optymalny komfort widzenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here