Galanteria skórzana typu handmade

0
7752

Każdy z nas chce mieć coś oryginalnego i niepowtarzalnego. Powoli nudzimy się masową produkcją. Dziś do łask wracają ręcznie wykonane rzeczy – ubrania czy galanteria,  każdy chce mieć coś unikatowego i innego od wszystkiego innego. Każdy z nas dąży by wyróżnić się w tłumie takich samych ubrań czy dodatków. Ręcznie wykonany pasek czy portfel stanowi wszak niepowtarzalną rzecz i jest niesamowicie trendy.

Dzięki modzie na handmade znów zawody takie jak kuśnierz czy kaletnik wracają do łask. Dziś ręcznie szyte torby, portfele czy plecaki to absolutny must have każdej nowoczesnej i modnej osoby. Dodatki handmade są cool, są trendy.

Galanteria skórzana ręcznie szyta to przecież mistrzostwo gatunku. Wielu z nas nawet nie zdaje sobie sprawy jak ciężki jest zawód kuśnierza czy kaletnika. Bardzo mozolny i czasochłonny. My widzimy efekt końcowy wielogodzinnego wysiłku i pracy tych osób. Ale podoba nam się efekt, prawda?

Ja też uwielbiam handmade. Przede wszystkim dlatego, że w ten sposób wykonana galanteria skórzana jest niepowtarzalna i unikatowa. Producenci zwykle wypuszczają jedynie krótkie serie takich dodatków właśnie dlatego, aby nie straciły one swej wyjątkowości i nie zaczęły być masowe.

Dobry przykład galanterii handmade

Świetną propozycją takich właśnie akcesoriów są produkty polskiej galanterii skórzanej BELVEDER. To polska marka, której znakiem rozpoznawczym są doskonałe jakościowo portfele, torby i inne akcesoria skórzane, szyte właśnie ręcznie. Te dodatki wykonane są naprawdę zgodnie ze starą sztuką kuśnierską i kaletniczą. Dzięki temu ich jakość i żywotność jest bez porównania lepsza niż tych szytych masowo. Możesz sam sprawdzić, bo BELVEDER właśnie otworzył swój sklep internetowy, a znajdziesz go pod adresem: belveder.com.pl.  Wszystkie zdjęcia produktów są najwyższej jakości właśnie po to aby klient mógł dokładnie przyjrzeć się ich wykonaniu. Wierzcie mi, naprawdę doskonałe. I znajdziesz tu nie tylko najnowsze trendy wśród dodatków, ale również klasykę w najlepszym wydaniu. BELVEDER to ręcznie szyte skórzane torby, aktówki i teczki biznesowe, więc nawet najbardziej wymagający klienci znajdą tu coś dla siebie (polecam np. teczkę męską skórzaną czarną BN81 czy biwuar skórzany BR02). Prawda, że przepiękne?

Ręczne dzieła sztuki galanteryjnej

Ręczne dzieła sztuki galanteryjnej

Jak rozpoznać, że pasek czy etui do kluczy jest szyte ręcznie? Otóż, szycie ręczne widać od razu, bo np. nici którymi są one przeszyte nie snują się i zakończone są supełkiem. Poza tym nici kaletnicze są idealnie dopasowane do grubości i struktury materiału – skóry naturalnej czy ekologicznej. Inaczej szyje się łączenia materiałów niż z szyciu masowym. I jeszcze jedna ważna wskazówka – te rzeczy pachną, bo na przykład są tradycyjnie garbowane czy impregnowane. I naturalny zapach nie jest chemicznie niszczony. Przykład takiej produkcji stanowią chociażby eleganckie dodatki do biznesowego dress codu, jak nesesery i teczki skórzane. Stworzone z myślą o wymagających odbiorcach ceniących wyroby sztuki kuśnierskiej.

Galanteria handmade potrafi być – jak podałam na przykładzie firmy BELVEDER małym dziełem sztuki, uszytym z najwyższą dbałością o każdy jej detal. Dlatego te rzeczy są jedyne w swoim rodzaju.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here