Czy gotowe projekty domów z aranżacją wnętrz to dobry wybór - zalety i wady takich rozwiazań

Podjęliśmy być może najważniejszą decyzję w życiu, bo tak powinniśmy określić ambitny plan, aby wybudować dom. Wszystko już mamy ustalone, a nawet wybrany gotowy projekt domu, zastanawiamy się jednak nad tym, czy warto zainwestować w bardziej rozbudowany, czyli z aranżacją wnętrz. Co przemawia za tym rozwiązaniem?

Projekty domów z aranżacją wnętrz? Oczywiście!

Gotowe projekty domów są w ostatnich latach bardzo popularne, a to wcale nie powinno dziwić, bo mamy nie tylko duży wybór takich szkiców, ale jednocześnie pewność, że nie zapłacimy tak dużo, jak za indywidualny projekt u architekta. Firmy oferujące takie “katalogowe” domy prześcigają się w różnorodnych propozycjach, ale prawdziwą furorę robią gotowe projekty domów z aranżacją wnętrz, dzięki czemu możemy – jeszcze na długo przed postawieniem domu – poczuć się jak już byśmy w nim byli.

Jak to wygląda w praktyce?

Możemy to zobaczyć na przykładzie tego, co oferują domoweklimaty.pl. Na stronie dostępnych jest mnóstwo projektów domów wyposażonych w wizualizacje wnętrz. Zaprezentowane w postaci interaktywnych statystycznych zdjęć, ale przede wszystkim jako panoramy 3D, pozwalają spojrzeć w dowolnym kierunku pomieszczenia. Możliwe jest również przechodzenie między pomieszczeniami, co sprawia, że nie trzeba specjalnie wytężać wyobraźni, by zobaczyć siebie w przyszłym miejscu zamieszkania.

Tak prezentują się nie tylko projekty domów z poddaszem użytkowym – domoweklimaty.pl, ale i inne dostępne na tej witrynie. Przykładem Akord II, Alabaster 12 czy Bławatek (wszystkie z poddaszem użytkowym), ale i domy parterowe (Bagatela V G2, Antares T, Alfa itd.) czy piętrowe (Robinson N czy Verona). A to oczywiście tylko próbka, bo oferta jest o wiele bogatsza.

Zalety i wady projektów z aranżacją wnętrz? Tych drugich praktycznie nie ma

O najważniejszej zalecie właściwie już wspomnieliśmy, a jest nią możliwość zobaczenia aranżacji na długo przed zbudowaniem domu. Możemy wszystko lepiej zaplanować i mieć pewność, że to, co wybierzemy na etapie projektowym, sprawdzi się w rzeczywistości. To więc nie tylko oszczędność czasu (bo nie musimy później rozmyślać, czy dane rozwiązanie będzie pasować), pieniędzy (kupujemy tylko to, co faktycznie sprawdziliśmy i wiemy, że broni się aranżacyjnie), ale i nerwów oraz frustracji, które towarzyszą podczas urządzania domu.

Nie musimy polegać na wyobraźni, która nie zawsze dobrze nam podpowiada, a jednocześnie mamy pewność, że dobrane meble i inne rozwiązania będą w naszych wnętrzach prezentować się znakomicie. Przy tym całym bogactwie ciężko znaleźć jakieś wady. Jeśli już byśmy musieli, to być może warto wspomnieć o cenie takiego projektu, który przez przygotowanie aranżacji wnętrz, kosztuje więcej. Z drugiej strony, czy nie lepiej na początku ponieść trochę większe koszty, by później mieć spokojną głowę?

Warto pomyśleć, czy wybierając gotowy projekt domu nie skorzystać z takiego, który prezentuje przyszłą aranżację wnętrz. Jak udowodniliśmy w artykule, to praktycznie same pozytywy, które w znaczący sposób pomagają poradzić sobie z całym procesem budowania, a później urządzania pomieszczeń.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here