Czy warto kupić nowy samochód?

Samochód przydaje się nam niemal każdego dnia. Wielu z nas marzy o aucie prosto z salonu. Kojarzy się nam z luksusem i prestiżem. Czy zatem warto kupić nowy samochód? O tym wszystkim piszemy w poniższym tekście. Zachęcamy do jego przeczytania!

Nowiutkie auto   

Posiadanie samochodu prosto „spod igły” to marzenie wielu z nas. Prestiż i wrażenie, jakie sprawia, warte jest przemyślenia jego zakupu. Wielu z nas zastanawia się nad kwestiami finansowymi. Czy kupując nowy samochód nie poniesiemy strat finansowych? Przecież istnieje możliwość zakupu używanego auta za niższą cenę. Czy rzeczywiście powinniśmy traktować taką inwestycję jako zbędną i niepewną? Podczas kalkulowania zysków i strat weźmy pod uwagę nie tylko cenę zakupu, ale także inne koszty ponoszone podczas transakcji kupna i w pierwszych miesiącach użytkowania.   

Zazwyczaj do nowiutkiego samochodu w pierwszych latach użytkowania nie trzeba nic dokładać. Obowiązuje wtedy gwarancja, która pokrywa wszystkie ewentualne naprawy. Oczywiście najczęściej awarii ulegają części, które są już zużyte, a w nowych autach po prostu takich nie ma. Tak więc przy zakupie samochodu z salonu odpadają koszty wymiany części i płynów, takich jak: olej silnikowy, rozrząd, filtry, a do tego trzeba dodać jeszcze cenę gruntownego i solidnego przeglądu technicznego. Jeżeli zdecydujemy się na zakup auta używanego, to z pewnością wykonamy wszystkie wskazane powyżej kontrole i wymiany, aby mieć pewność, że jeździmy bezpiecznym autem.   

Dodatkowo kupując samochód w salonie mamy możliwość skorzystania z promocyjnych pakietów ubezpieczeń, których nie dostaniemy podczas zakupu samochodu z drugiej ręki.   

Odpowiedni czas zakupu   

Jeżeli zamierzamy kupić nowy samochód to pamiętajmy o wyborze odpowiedniego terminu jego zakupu. Takie działanie pomoże nam zaoszczędzić nieco gotówki.  Kiedy jest odpowiedni moment na zakup? Zazwyczaj jest to koniec roku kalendarzowego. W tym czasie zaczynają się wyprzedaże roczników. Im droższy wybrany przez nas model, tym zazwyczaj większy jest rabat. Nie tylko zaoszczędzimy kilkanaście tysięcy, ale możemy także wynegocjować dodatkowe, gratisowe dogodności, takie jak: pakiet ubezpieczeń, klimatyzację, czujniki parkowania czy zimowe opony.  

Finansowanie zakupu nowego samochodu   

Zdecydowaliśmy się na zakup nowego samochodu. To nasze marzenie od wielu lat, które chcemy zrealizować właśnie teraz. Jednak nie posiadamy wystarczających oszczędności, które moglibyśmy przeznaczyć na ten cel. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy musimy zrezygnować z naszych planów? Otóż jednym z rozwiązań mogą okazać się pożyczki przez Internet. Są one nie tylko szybko dostępne, ale także ich spłata odbywa się w niewielkich ratach. Pamiętajmy jednak, że pożyczki przez Internet wymagają spłaty w przyszłości. Z tego względu spokojnie zastanówmy się i przeanalizujmy, czy pożyczki przez Internet nie będą stanowiły zbyt dużego obciążenia dla naszego budżetu domowego. Każde zobowiązanie zaciągajmy rozsądnie!   

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here